Rozhodčí upřeli Spartě penaltu v nastavení. Královce v Teplicích zmátl asistent

26. 11. 2019 19:50
Fotbalisté pražské Sparty měli v nastaveném čase pátečního zápasu 17. kola první ligy s Českými Budějovicemi (3:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích FAČR na Letné chybovali hlavní sudí Emanuel Marek i videorozhodčí Pavel Orel.
Libor Kozák v utkání proti Českým Budějovicím.
Libor Kozák v utkání proti Českým Budějovicím. | Foto: Milan Kammermayer

Budějovický Benjamin Čolič v první minutě nastavení srazil v šestnáctce Libora Kozáka.

Přestože Marek situaci dlouho na dálku s videorozhodčím konzultoval, nešel se na videozáznam osobně podívat a pokutový kop neodpískal. Podle komise měl Orel s hlavním rozhodčím lépe komunikovat a doporučit mu přezkoumání na hrací ploše.

V nedělním utkání Teplice - Ostrava (1:1) chybovali oba asistenti rozhodčího. Ve 47. minutě Petr Caletka nesprávně informoval o místě faulu domácího Michala Jeřábka na Nemanju Kuzmanoviče, načež hlavní sudí Pavel Královec chybně odpískal penaltu pro Baník, kterou proměnil Patrizio Stronati.

Královec dal také teplickému obránci žlutou kartu. Podle komise měl Královec nařídit pro hosty přímý volný kop a Jeřábkovi udělit červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti.

Druhý pomezní arbitr Ivo Nádvorník na Stínadlech zaváhal v 66. minutě, kdy před vyrovnávacím gólem Jakuba Řezníčka nesignalizoval ofsajd domácího střelce.