Rozhodčí připravili Teplice o regulérní gól, VAR chyboval i ve Zlíně

25. 10. 2022 23:34
Fotbalisty Teplic připravili sudí ve 12. kole první ligy proti Českým Budějovicím o regulérní branku.
Miroslav Zelinka.
Miroslav Zelinka. | Foto: Milan Kammermayer

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR druhý asistent v 28. minutě chybně signalizoval v hraniční situaci ofsajd domácího Abdallaha Gninga, jenž za bezbrankového stavu překonal brankáře Martina Janáčka. Nesprávný verdikt následně potvrdil videorozhodčí. Tepličtí nakonec s Jihočechy prohráli 0:2.

Přehmatu se ve 12. kole sudí dopustili podle komise i v zápase Zlína s Libercem. Videorozhodčí Miroslav Zelinka nesprávně zasáhl do hry po zákroku domácího Jana Silného na Jana Mikulu a hlavní arbitr Jan Všetečka po přezkoumání situace ze záznamu v 59. minutě nařídil penaltu, z níž hosté srovnali na 1:1. "Ševci" ale dokázali ještě odpovědět a Slovan porazili 2:1.

V 11. kole sudí chybovali v zápase Pardubic s Jabloncem. Za bezbrankového stavu asistent v 63. minutě chybně odmával ofsajd a zastavil únik hostujícího Jana Chramosty. Chvíli nato na opačné straně vstřelili domácí jedinou branku utkání a překvapivě zvítězili 1:0.

V dalších zápasech posledních tří kol sudí podle komise nechybovali. Dobře zvládli i uplynulé 13. dějství včetně nedělního pražského derby, v němž Slavia zvítězila nad Spartou vysoko 4:0. Komise o tom informovala v komuniké.