Rozhodčí Nenadál chyboval, v duelu se Zlínem upřel Spartě penaltu

8. 5. 2018 20:00
Fotbalisté Sparty měli v duelu 27. kola první ligy kopat proti Zlínu pokutový kop. Komise rozhodčích na zasedání rozhodla, že sudí Martin Nenadál chyboval.
Martin Nenadál
Martin Nenadál | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hlavní rozhodčí měl ve 4. minutě posoudit zákrok Petra Jiráčka na Josefa Šurala jako penaltový. Sparta i tak zvítězila 2:1.

Chyb se dopustili také asistenti v sobotním šlágru mezi Slavií a Plzní. Jiří Kříž v 67. minutě přehlédl ofsajd hostujícího Milana Havla, který dosáhl branky, tu však následně videorozhodčí doporučil zrušit.

Druhý asistent Jaroslav Kubr zase v 74. minutě nesprávně signalizoval hlavnímu sudímu Pavlovi Fraňkovi faul Davida Limberského na Stanislava Tecla, odpískaný pokutový kop pro Slavii ale Franěk po konzultaci s videem zrušil. Slavia utkání vyhrála 2:0.