Potrestaný sudí Černý: Moje jasná chyba. Neuvědomil jsem si intenzitu zákroku

Sport Sport
Aktualizováno 8. 8. 2022 18:38
Komise rozhodčích trestala za chyby arbitrů v nedělním utkání druhého kola Fortuna:Ligy mezi Slavií a Zlínem (4:1). Hlavní rozhodčí Dalibor Černý nebude nasazován na zápasy do konce září, asistent u videa Vít Ondráš přijde o delegace až do konce podzimní části sezony. Jde o dosud nejvyšší trest za dobu působení současné komise rozhodčích pod vedením Radka Příhody.
Rozhodčí Dalibor Černý
Rozhodčí Dalibor Černý | Foto: ČTK

"Komise vyhodnotila výkon celého týmu rozhodčích jako neuspokojivý. Rozhodčí nedodrželi jednu z priorit - ochranu zdraví hráčů. Rozhodčí Dalibor Černý nebude do konce září 2022 nasazován na utkání F:L. VAR Vít Ondráš má omezeny delegace na všechna utkání do konce podzimní části," píše se v prohlášení, které komise rozhodčích zveřejnila v pondělí dopoledne. 

Komisi i širší fotbalové veřejnosti vadil zejména faul hostujícího obránce Cedidly, který v 59. minutě utkání u postranní čáry ostře zajel do Ewertona, ale viděl za zákrok pouze žlutou kartu. Podle komise rozhodčích měl být Cedidla vyloučen za surovou hru. Ewerton v zápase dohrál a podle Jaroslava Tvrdíka bude Slavii chybět minimálně čtyři týdny. 

"Omlouvám se, byl jsem asi trošku přemotivovaný. Pak jsem se snažil stáhnout nohy, jak jsem byl ve skluzu, ale bohužel to vyšlo tak, že jsem ho trefil. Říkal jsem si, že jsem ho netrefil kolíky, tak jsem věřil, že dostanu žlutou. Mrzí mě to," řekl Cedidla pro O2 TV.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který za následné protesty viděl žlutou kartu, po zápase uvedl, že kvůli zranění musel střídat nejen Ewertona, ale i Petra Ševčíka a Usora. 

"Jsem zklamaný z toho, že končíme zápas a máme tři zraněné hráče. Podle mě je to problém rozhodčích, kteří je neumí ochránit. Mně tohle vadí," prohlásil bezprostředně po utkání lodivod Slavie.

Komise rozhodčích také řešila fakt, že hlavní rozhodčí po utkání nedorazil na rozhovor pro televizi O2. Podle vyjádření Černého ale nedošlo k nedorozumění, protože podle svých slov byl připraven před kamery předstoupit a své verdikty na hřišti obhajovat.

Černý chybu uznal. "Výhled jsem měl dobrý, situaci jsem viděl, bohužel jsem ji špatně vyhodnotil. V tu chvíli jsem si neuvědomil intenzitu zákroku. Řešil jsem, že Cedidla netrefil Ewertona podrážkou, že měl nohy na zemi a nezvedal je. Na hrací ploše jsem tento zákrok vyhodnotil na žlutou kartu, ale po zhlédnutí videozáznamu uznávám, že je to jasná chyba a měla být udělena jednoznačně červená karta. Jde o zdraví hráče," citoval Černého sport.cz.

Videorozhodčí mu přezkoumání faulu u monitoru nedoporučil. "Řekl jsem mu, že jsem dal žlutou kartu za bezohledné podražení z mého pohledu. VAR (videorozhodčí) situaci zkoumal a přišla mi informace, že žlutou kartu potvrzují. Hlavně když jsem pak viděl, že Ewerton byl zraněný a střídal, říkal jsem si, že je to špatně. Ale v tu chvíli jsem ještě nic nevěděl a byl jsem zvědavý, co uvidím na videu. S předsedou i místopředsedou komise rozhodčích jsem mluvil, trest respektuji," doplnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Svaz měst a obcí nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty

Svaz měst a obcí ČR (SMO) nesouhlasí s postupem vlády při transformaci České pošty, uvedl. Odmítá, aby výběr 300 rušených poštovních poboček předcházel jednáním se zástupci měst a obcí. O věci chce jednat. Stanovisko SMO dnes ČTK poskytla Alexandra Kocková ze sekce organizace a marketingu svazu. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) následně ČTK sdělil, že pobočky ke zrušení určí analýza, odmítá i kritiku způsobu komunikace změn.

O plánované transformaci státního podniku, která by zřejmě měla stát víc než osm miliard korun, Rakušan informoval po středečním jednání vlády. Finanční model transformace by měl být schválen letos na jaře a celý plán transformace má být hotový do konce letošního června. Na začátku dubna vláda jako první transformační krok bude schvalovat snížení počtu poboček pošty z 3200 na 2900. Vedení podniku pak bude muset rozhodnout, které pošty zruší, a rušení poboček v dubnu projednat se zástupci měst a obcí.

SMO se nelíbí to, že výběr poboček ke zrušení by měl předcházet jednáním se zástupci měst a obcí. "S tímto postupem zásadně nesouhlasíme," uvedl místopředseda SMO a olomoucký primátor Miroslav Žbánek (ANO). Vláda podle něj včas a dostatečně nekomunikuje. "Tak zásadní informaci, jako je rušení poboček poštovního úřadu, se dozvídáme z médií?" podotkl. SMO podle Žbánka vnímá špatnou finanční situaci České pošty, chce se ale podílet na její transformaci, protože starostové mají znalost místního prostředí.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Razýmová a Janatová byly osmé v týmovém sprintu

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly osmé ve sprintu dvojic volnou technikou na finále Světového poháru v Lahti. Adam Fellner s Michalem Novákem, jenž se hned na svém prvním úseku zapletl do pádu, obsadili ve Finsku jedenáctou pozici.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, …11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, …8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj: ČTK
Další zprávy