Rekordní náskok? Zajímavé, ale Slavia ještě neřekla poslední slovo, tvrdí plzeňský kouč Vrba

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 12. 2017 23:07
Žádný jiný trenér nezískal v podzimní části fotbalové ligy víc bodů, žádný jiný kouč nešel do jara s takovým náskokem. Stratég plzeňské Viktorie Pavel Vrba si může hýčkat dva rekordní zápisy, zůstává však obezřetný.
Pavel Vrba
Pavel Vrba | Foto: Milan Kammermayer

Plzeň - Podzimní částí fotbalové ligy jeho celek prosvištěl ve velkém stylu. Ze šestnácti utkání nevyhrál kouč Pavel Vrba s Plzní jen jediné, v minulém kole remizovala Viktoria v Teplicích 0:0.

V sobotu ale už slavila další tři body po triumfu nad Jabloncem (2:0), celkem jich posbírala rekordních 46 a nejbližší pronásledovatelé se na ni dívají s uctivým odstupem.

"Mít náskok čtrnácti bodů čtrnáct kol před koncem je určitě zajímavá věc," usmíval se Vrba po sobotním vítězství, o titulu však podle něho rozhodnuto není. "Třeba Slavia nehraje tak špatně, jak se o ní píše, ale neměla takové štěstí, aby získala bodů víc, měla na to rozehrané zápasy. Určitě poslední slovo ještě neřekla. Přes zimu si to u nich sedne. Jarda Šilhavý je trenér s charismatem, který má svou kvalitu. Já mu přeji, aby vedl mužstvo i v jarní části soutěže," zmínil Vrba trenérského kolegu z Edenu. 

Před začátkem sezony se přitom největší šance dávaly spíš oběma pražským "S", která investovala obří sumy do posílení kádru. Jenže Viktoria jim vytřela zrak. "V létě jsme věřil, že budeme silní, ale samozřejmě jsem nečekal, že budeme vést o 14 bodů. Z toho pohledu jsem opravdu hodně spokojený," liboval si Vrba.

Za hlavní faktor považuje sehranost týmu. "Mužstvo je stabilizované, kádr je dlouhodobě pohromadě, což je naše obrovská výhoda oproti konkurentům. Když přijde čtrnáct nových hráčů, tak trvá, než si to sedne. Poznal jsme to v Rusku a také nám celý rok trvalo, než si tým sednul, když jsem do Plzně přišel poprvé," míní Vrba.

Vítěznou rozlučku s podzimní částí ligy obstaral Západočechům dvěma zásahy Michael Krmenčík, který se do sestavy vrátil po dvouzápasové absenci, způsobené zdravotními potížemi. "Potvrzuje celý podzim, že je nejlepším útočníkem v lize," chválil Vrba svého hroťáka.

Zároveň to ale znamená, že se Krmenčíka budou snažit v zimě získat celky ze zahraničí. Vrba však věří, že svého elitního útočníka udrží a pomůže mu získat titul i vytoužený postup do Ligy mistrů, kam půjde vítěz nejvyšší soutěže.

"Zájemců o Michaela je dost. Jeho cena je rapidně vyšší, než byla v létě, kdy se hodně lidí divilo, že jsme ho neprodali. Třikrát až čtyřikrát vyšší. Uvidíme, zda klub odolá nabídkám. Já doufám, že ano. I dnes Michael ukázal, že je pro nás strašně důležitý. Všichni včetně vedení přemýšlíme spíše o titulu a Lize mistrů, než abychom Krmenčíka prodávali. Nemáme k tomu důvod," dodal Vrba.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy