Rána pro Slovácko, před zápasem na Spartě nečekaně zaváhalo s Pardubicemi

13. 4. 2021 16:22
Fotbalisté Slovácka podlehli v dohrávce 22. kola první ligy pardubickému nováčkovi na jeho hřišti v pražském Ďolíčku 1:3. Hosté se zásluhou Jana Klimenta ujali vedení, ale v rozmezí 33. až 37. minuty domácí obrátili skóre díky Ewertonovi a vlastnímu gólu Stanislava Hofmanna. Po přestávce stanovil konečný výsledek první trefou v nejvyšší soutěži Dominik Kostka.
Ewerton se spoluhráči slaví branku Pardubic
Ewerton se spoluhráči slaví branku Pardubic | Foto: ČTK

Tým z Uherského Hradiště prohrál po čtyřech kolech a nevyužil možnost minimálně do středy poskočit na druhé místo neúplné tabulky před pražskou Spartu, s níž se utká v neděli. Na čtvrtý Jablonec má pouze jednobodový náskok, Severočeši odehráli o zápas méně. Pardubice napravily páteční prohru s Bohemians 1905, Slovácko porazily i podruhé v ligové sezoně a posunuly se na sedmou pozici.

Zápas se v původním březnovém termínu nehrál kvůli koronaviru v týmu Slovácka. Hosté se prosadili hned z první vážné akce v deváté minutě. Petržela prostrčil míč mezi domácí obranou na Klimenta, který zamířil přesně na přední tyč a desátou brankou v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce. Devět z nich vsítil venku. Z opakovaných záběrů situace zaváněla ofsajdem, gól však platil.

Domácí vyrovnali ve 33. minutě, kdy Ewerton z dálky z přímého kopu zakroutil míč a pomocí odrazu od tyče překonal Nemravu.

Za necelé čtyři minuty Pardubice dokonaly zvrat. Ewerton našel nabíhajícího Čelůstku mezi dvěma protihráči, pardubický bek přihrál před branku a Hofmann si nešťastně srazil míč do vlastní sítě.

V závěru poločasu si pardubický gólman Letáček nejprve poradil s Klimentovou střelou a následně i Kubalovým pokusem z bezprostřední blízkosti. Z těžké pozice zamířil mimo tři tyče Kalabiška.

Po změně stran v 52. minutě Pardubice navýšily náskok. Ewertonovu přihrávku před branku na Černého odvrátil Nemrava pouze ke Kostkovi, který prostřelil gólmana mezi nohama. Čtyřiadvacetiletý záložník se prvního ligového zásahu dočkal ve třináctém utkání.

Poté si hostující obránce Divíšek při razantním odkopu málem dal vlastní branku. V 74. minutě pálil Ewerton vedle. V nastavení nepřidali čtvrtý gól domácích ani střídající Sláma a Hlavatý.

Slovácko si nevytvořilo výraznější tlak a venku v lize prohrálo poprvé od prosince a po sedmi duelech. Pardubice v azylu v Ďolíčku bodovaly v 11 ze 13 utkání a v tomto ročníku tam získaly 25 z celkových 38 bodů.

22. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):

FK Pardubice - 1. FC Slovácko 3:1 (2:1)

Branky: 33. Ewerton, 37. vlastní Hofmann, 52. Kostka - 9. Kliment. Rozhodčí: Orel - Hájek, Flimmel - Hocek (video). ŽK: Hlavatý - Kliment, Kadlec. Bez diváků.

Sestavy:

Pardubice: Letáček - Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Kostka (88. Sláma), Hlavatý, Solil, Ewerton (85. Pfeifer) - Černý (73. Huf). Trenér: Novotný.

Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška (53. Divíšek) - Havlík (79. Srubek), Sadílek - Petržela (66. Tomič), Kubala (53. Kohút), Jurečka (79. Rezek) - Kliment. Trenér: Svědík.