Liberec vyhořel v generálce na ligu, Baník rozstřílel rakouský Hartberg

15. 8. 2020 20:42
Fotbalisté Liberce prohráli v posledním přípravném utkání před startem nové prvoligové sezony na půdě Rapidu Vídeň 0:3. Naopak Baníku Ostrava generálka vyšla, Slezané porazili jiný rakouský tým Hartberg 4:1. Bohemians 1905 remizovali s Teplicemi 1:1 a Zlín v dalším souboji prvoligových celků podlehl nováčkovi nejvyšší soutěže Brnu 1:2. Příbram prohrála s druholigovou Duklou Praha 1:3.
Fortuna:Liga 2019/20, Ostrava - Jablonec: Roman Potočný.
Fortuna:Liga 2019/20, Ostrava - Jablonec: Roman Potočný. | Foto: Dalibor Sosna

Liberci generálka hrubě nevyšla a v souboji s druhým týmem uplynulé sezony rakouské ligy prakticky neměl šance. V základní sestavě Slovanu nastoupily proti Rapidu čtyři letní posily a jedna z nich útočník Hilál musel už před pauzou kvůli zranění střídat.

"Duel nám ukázal hodně, je z čeho čerpat. Narazili jsme na kvalitního soupeře, kterému jsme bohužel trochu ulehčili vstup do zápasu. Soupeři dodalo vedení sebevědomí a byl lepší, zaslouženě vyhrál. Víme, že máme na čem pracovat. V týmu se událo hodně změn," uvedl pro klubový web asistent libereckého trenéra Miroslav Holeňák.

Zatímco Liberci se herně nedařilo, Baník proti pátému celku minulého ročníku rakouské ligy skóroval hned čtyřikrát. Postupně se proti Hartbergu trefili Jirásek, Pokorný, Tijani a Azackij.

V dalším souboji českého s rakouským ligovým týmem prohrálo Slovácko s Admirou Wacker 2:3. Opava uhrála s jiným rakouským soupeřem Sturmem Štýrský Hradec remízu 1:1, kterou zařídil krátce po přestávce Texl.

"V první půli jsme tahali za kratší konec, všude jsme byli o krok později. Do druhé půle jsme ale vstoupili lépe, zvedli jsme se a zklidnili hru. Jsem rád, že jsme narazili na těžkého soupeře. Pomůže nám to přepnout na rychlejší level, což se nám hned pro první kolo v Plzni bude určitě hodit," uvedl jeden z dvojice opavských trenérů Radoslav Kováč.

Bohemians 1905 v Ďolíčku remizovali s Teplicemi 1:1. Oba góly padly v první půli, na trefu domácího Vodháněla zareagoval hostující kanonýr Řezníček. Jeden ze dvou nováčků nejvyšší soutěže Zbrojovka Brno v dalším souboji prvoligistů otočila zápas ve Zlíně a gólem Vintra z předposlední minuty zvítězila 2:1.

"Výsledek je o něco lepší než předvedená hra. V předcházejícím utkání nám scházela poctivost, zodpovědnost a bojovnost, v tomto směru jsme se dnes zlepšili. Na můj vkus jsme ale měli dost nevynucených ztrát a kdyby soupeř tyto situace kvalitněji dohrával, mohl zápas rozhodnout dříve," řekl brněnský trenér Miloslav Machálek.

Příbram kvůli krátké pauze mezi sezonami odehrála jen jediné přípravné utkání a druholigové Dukle podlehla 1:3. Proti druholigovému soupeři nepotvrdila roli favorita ani Karviná, která jen remizovala s Třincem 1:1.

"Generálku bych rozdělil na dva poločasy, šanci dostali všichni zdraví hráči kádru. Myslím si, že jsme opět viděli, co jsme chtěli vidět. První poločas spokojenost, prezentovali jsme se fotbalem, jaký si představujeme. Bereme to pozitivně až na nevyužití gólových šancí," řekl karvinský trenér Juraj Jarábek.

Naopak Olomouc si s Prostějovem poradila hladce 3:0 a Jablonec doma zdolal dalšího druholigového soupeře Jihlavu 2:1. Severočeši ve čtvrtém duelu letní přípravy poprvé zvítězili.

"Nechali jsme odpočinout kapitána Tomáše Hübschmana a zkusili si dnes zahrát bez něj. Než jsme to prostřídali, tak jsme hráli docela slušně. Po prostřídání už hra upadla a nebylo to z naší strany ono. V závěru jsme se trochu báli o výsledek. Zápas nám ukázal, že na gól se dost nadřeme. V domácím prostředí bychom přeci jen měli být více aktivnější a důraznější," mínil asistent jabloneckého trenéra Zdeněk Klucký.