Brno je ve finále fotbalové Tipsport ligy, Příbram v přípravě porazila Varnsdorf

Aktualizováno 19. 1. 2019 15:50
Obhájci vítězství v Tipsport lize fotbalisté Brna zvládli souboj druholigových celků a po výhře 2:0 nad Táborskem postoupili do finále závěrečného turnaje hraného na Maltě. V semifinále naopak neuspěl předloňský šampion Mladá Boleslav, který prohrál 1:2 se Slovanem Bratislava.
Zbrojovka Brno v Tipsport lize 2019

Bez ztráty jsou zatím v přípravě fotbalisté Teplic, kteří i třetí zápas vyhráli rozdílem třídy. Tým trenéra Stanislava Hejkala si dnes i díky dvěma gólům Pavla Moulise poradil 5:1 s Varnsdorfem a navázal na vítězství 6:1 nad Táborskem a 5:1 nad Neugersdorfem.

Třetí vysokou výhru za sebou zaznamenal také poslední celek prvoligové tabulky Dukla, která porazila 4:1 Chrudim. Stejným výsledkem zvítězilo Slovácko nad Kroměříží a Příbram nad Sokolovem.

Přípravná fotbalové utkání:

Olomouc - Ružomberok 1:1 (0:0)

Branky: 51. Yunis - 59. Tandir.

Sestava Olomouce:

I. poločas: Reichl - Štěrba, Polom, Beneš, Sláma - Falta, Kalvach, Chytil, Texl, Lalkovič - Yunis.

II. poločas: Reichl - Kotouč, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Falta, Houska, Lalkovič (70. Chytil), Látal - Nešpor, Yunis. Trenér: Jílek.

Dukla Praha - Chrudim 4:1 (2:0)

Branky: 33. Podaný, 45. Tetour, 51. Douděra, 81. Miloševič - 86. Sixta.

Kroměříž - Slovácko 1:4 (1:1)

Branky Slovácka: 5. Harba, 70. Daníček z pen., 72. Hellebrand, 80. Petr.

Slovácko: Daněk (46. Nemrava) - Juroška (60. Olšanský), Šimko (60. Hofmann), Daníček, Kalabiška (78. Mikšíček) - Sadílek (46. Janošek), Machalík (46. Hellebrand), Harba (46. Petr) - Diviš (60. Rezek), Zajíc (60. Kubala), Rezek (46. Navrátil). Trenér: Svědík.

Příbram - Sokolov 4:1 (1:1)

Branky: 36., 74. a 90. Keita, 50. vlastní - 26. Hlavatý

Příbram: Kočí - Antwi, Tregler, Kodr, Nový - Fantiš, Průcha (56. Kilián), Jablonský, Květ, Nitrianský (46. Soldát) - Keita. Trenér: Csaplár.

Teplice - Varnsdorf 5:1 (2:0)

Branky: 33. a 86. Moulis, 20. Kuchta, 48. Kučera, 66. Vošahlík - 76. Dordič z pen.

Teplice: I. poločas: Diviš - Čmovš, Jeřábek, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Trubač, Radosta, Moulis - Luts, Kuchta.

II. poločas: Plachý - Čmovš, Knapík, Shejbal - Soungole - Radosta, Kučera, Žitný, Hyčka - Vošahlík, Moulis. Trenér: Hejkal.

Trenčín - Opava 1:0 (1:0)

Branka: 43. Julien.

Opava: I. poločas: Fendrich - Žídek, Simerský, Janso - Manzia, Janetzký, Zavadil, Řezníček, Zapalač - Jurečka, Smola.

II. poločas: Šrom - Helebrand, Svozil, Radič, Janso - Jurečka, Rychlý, Řezníček (70. Souček), Staňa - Juřena, Bernadina. Trenér: Kopecký.

Karviná - Niepolomice 0:0

Sestava Karviné: Berkovec (63. Ciupa) - Krivák, Rundič, Záhumenský (63. Dramé) - Čolič, Budínský, Smrž, Faško (46. Suchan), Guba (63. Galuška) - Wágner (63. Ramirez), Ba Loua (63. Lingr). Trenér: Hrnčár.

Zlín - Nitra 5:0 (2:0)

Branky: 51. a 56. Slaměna, 15. Vyhnal, 17. Hronek, 58. Džafič.

Sestava Zlína:

I. poločas: Šiška - Gajič, Buchta, Bačo, Nečas, Podio, Matejov, Jiráček, Hronek, Vyhnal, Železník.

II. poločas: Dostál - Cedidla, Hnaníček, Bačo (58. Košák), Bartošák, Holík, Podio (58. Venený), Slaměna, Džafič, Jakubov, Poznar. Trenér: Pivarník.

Semifinále fotbalové Tipsport ligy na Maltě:

Zbrojovka Brno - Táborsko 2:0 (1:0)

Branky: 10. Vraštil, 89. Škoda.

Slovan Bratislava - Mladá Boleslav 2:1 (2:0)

Branky: 20. Šporar, 28. Čavrič - 68. Fulnek.

Karabach - Bohemians 1905 3:1 (1:1)

Branky: 36. Ozobič, 62. Gerrye, 93. Slavčev - 15. Ljovin.

Sestava Bohemians 1905:

I. poločas: Fryšták - Dostál, Hůlka, Pokorný, Vondra - Reiter, Jindřišek, Ljovin, Vodháněl - F. Hašek - Nečas.

II. poločas: Fryšták - Dostál, Hůlka (64. Bederka), Pokorný, Vondra - Reiter (64. Vaníček), Jindřišek (64. Švec), F. Hašek (77. Bartek), Vodháněl - Koubek, Nečas (64. Záviška). Trenér: M. Hašek.