Fotbalové Vánoce. Podzimní část první ligy skončí až před Štědrým dnem

ČTK ČTK
16. 11. 2020 17:16
Podzimní část první fotbalové ligy kvůli nedávné koronavirové přestávce skončí poprvé v české historii až den před Vánoci 23. prosince a bude mít 14 kol. Zimní pauza potrvá jen necelý měsíc, ligové jaro začne nezvykle už o víkendu 16. a 17. ledna.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: ČTK

Úpravy termínové listiny schválilo formou per rollam ligové grémium profesionálních klubů, informovala dnes v tiskové zprávě Ligová fotbalová asociace, která v Česku řídí první dvě nejvyšší soutěže. Z celkových 18 prvoligových celků hlasovalo pro návrh 17, jeden byl proti.

První liga byla stejně jako další sportovní soutěže kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi na měsíc přerušena od října do listopadu a za tu dobu se nestihla odehrát tři kola.

Podle původních plánů se mělo na podzim konat 15 z celkových 34 kol, po úpravě termínové listiny to však bude jen 14. Pořadí kol zůstane zachované podle původního rozlosování.

Jedno z podzimních kol se uskuteční ve středu 16. prosince, kdy se mělo dohrávat třetí kolo domácího poháru MOL Cupu, který byl ale do konce roku přerušen. Dalším vloženým kolem pak bude poslední před zimní přestávkou pouhý den před Štědrým dnem.

Prvoligové týmy budou mít i rekordně krátkou pauzou, která potrvá necelý měsíc. Jarní část začne už v polovině ledna a vyvrcholí 34. kolem na konci května. Posunutí do června nebylo možné kvůli účasti české reprezentace na letním mistrovství Evropy.

Upravena byla také termínová listina druhé ligy, která během vynucené přestávky přišla o čtyři kola. Podzimní část skončí o prvním prosincovém víkendu a jaro odstartuje na začátku března. Pro návrh se vyslovilo všech 14 druholigových klubů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy