Slavia porazí Spartu v boji o posilu. Hellebrand míří do Edenu, láká ho Trpišovský

Jiří Škuba Marek Janoš Jiří Škuba, Marek Janoš
3. 1. 2020 15:19
Dvacetiletý fotbalový záložník Patrik Hellebrand by se měl v nejbližších dnech přesunout do Prahy, Slovácko za něj inkasuje 25 milionů korun plus bonusy.
Patrik Hellebrand
Patrik Hellebrand | Foto: ČTK

V aktuální ligové sezoně odehrál pouze 261 minut, přesto je nejžhavějším zbožím, které domácí trh momentálně nabízí. Ofenzivní talent Slovácka se podle zdrojů Aktuálně.cz z jižní Moravy velmi pravděpodobně přesune do Prahy. 

O Hellebranda se strhl intenzivní boj mezi Spartou a Slavií. Sám hráč spolu se svým otcem Alešem, také bývalým ligovým fotbalistou, zvažoval obě varianty. Ještě to není hotové, ale vypadá to, že z nové posily se budou radovat sešívaní: Hellebrand je nakloněn přesunu do Edenu.

"Velkou roli pro něj hraje osobnost trenéra Trpišovského, se kterým se několikrát sešel. Patrik věří, že ve slávistickém týmu dostane šanci prosadit se," uvedl zdroj blízký hráčovu okolí. 

Slavia by ráda ofenzivního záložníka představila již při odletu týmu na soustředění. Zdravotní prohlídku by měl Hellebrand absolvovat v sobotu.

Spartě tak zřejmě nepomohla ani intervence sportovního ředitele Tomáše Rosického, který mezi svátky s otcem i synem Hellebrandovými absolvoval téměř tříhodinové jednání. Mladému hráči sice hodně zamotal hlavu, nakonec ale stejně padla volba na úřadujícího mistra.

Hellebrandovi se závěr podzimu vyvedl. Nastoupil v základní sestavě proti Jablonci i Zlínu a v obou utkáních byl dominantním hráčem Slovácka. Pravidelně dostává pozvánky do mládežnických reprezentací a v říjnu dvěma góly přispěl k výhře Česka nad Anglií v kategorii U20.

 

Právě se děje

Další zprávy