Průšvih Liberce v Boleslavi, Řezníček spasil Brno. Bohemians už jsou čtvrtí

Aktualizováno 12. 3. 2023 20:04
Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 23. kole první ligy v souboji sousedů ze středu tabulky rozdrtili Liberec 4:0. Středočeský tým rozhodl už v úvodních 19 minutách, během nichž se dvakrát trefil Lamin Jawo a jednou Tomáš Ladra.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Po změně stran se prosadil Jakub Fulnek. Mladoboleslavští vyhráli i druhý vzájemný duel v sezoně nejvyšší soutěže a na osmém místě tabulky se vzdálili jedenáctému Slovanu na čtyři body.

Liberečtí, jimž na lavičce kvůli trestu za čtyři žluté karty scházel trenér Luboš Kozel, v nejvyšší soutěži potřetí za sebou prohráli a z posledních pěti kol získali jediný bod. Boleslav zvítězila po dvou zápasech a doma naplno bodovala poprvé po třech ligových duelech. Kouči Středočechů Pavlu Hoftychovi nadmíru vyšel souboj proti bývalému klubu.

Teplice remizovaly na svém hřišti 1:1 s Brnem a ani v premiéře pod novým koučem Zdenkem Frťalou neukončily čekání na první jarní výhru.

Severočechy poslal do vedení v 53. minutě záložník Dominik Pleštil, v šesté minutě nastavení ale srovnal z penalty 16. gólem v sezoně nejlepší ligový střelec Jakub Řezníček. "Skláři" nevyhráli sedmé kolo po sobě a v neúplné tabulce zůstali čtrnáctí. Zbrojovka bodovala v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou, z toho potřetí v řadě remizovala, a je devátá.

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili doma nad posledními Pardubicemi 2:0 a posunuli se na čtvrté místo neúplné tabulky. Ve 37. minutě otevřel skóre Martin Hála, po hodině hry zvýšil Erik Prekop.

Pražané na svém stadionu vyhráli potřetí v ligové sezoně a už nejsou nejhorším domácím týmem soutěže. Východočeši nebodovali po čtyřech zápasech a zůstali na 16. místě o skóre za Zlínem. Pardubicím tak nevyšel návrat do Ďolíčku, kde do konce podzimu měly dvě a půl sezony domácí azyl.

23. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 53. Pleštil - 90.+6 Řezníček z pen. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Matoušek - Orel (video). ŽK: Sy, Grigar - Hlavica. Diváci: 2561.

Teplice: Grigar - Urbanec, Chaloupek, Mičevič, Hybš - Jukl, Mareček - Pleštil (75. Sy), Kučera (89. Trubač), Radosta - Vachoušek (90.+3 Žák). Trenér: Frťala.

Brno: Berkovec - Hrabina, Hlavica, Tijani, Granečný - Texl, Blecha (67. Rogožan) - Falta, Ševčík (67. Pachlopník), Alli - Řezníček. Trenér: Dostálek.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 4:0 (3:0)

Branky: 4. a 19. Jawo, 7. Ladra, 66. Fulnek. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Pečenka - Berka (video). ŽK: Kubista - Ndefe. Diváci: 1291.

M. Boleslav: Šeda - Kubista, Karafiát, Suchý - Ekpai (69. Tomič), Dancák, Matějovský (83. Donát), Fulnek - Kušej (83. Skalák), Ladra - Jawo (74. Škoda). Trenér: Hoftych.

Liberec: Vliegen - Plechatý, Prebsl (45. Varfolomejev), Purzitidis - Ndefe, Doumbia (68. Mészáros), Valenta (80. Polyák), Preisler - Ghali (46. Kozák), Tupta - Rondič (46. Olatunji). Trenér: Kopecký.

Bohemians Praha 1905 - FK Pardubice 2:0 (1:0)

Branky: 37. Hála, 61. Prekop. Rozhodčí: Zelinka - Podaný, Hurych - Petřík (video). ŽK: Vondra, Prekop, Köstl - Krobot. Diváci: 4579.

Bohemians: Jedlička - Kadlec, Vondra, Hůlka - Köstl, Jindřišek, Beran (90.+2 Novák), Dostál - Prekop (79. Mužík), Hála (83. Nový) - Drchal (83. Necid). Trenér: Veselý.

Pardubice: Nita - Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Vacek (64. Darmovzal) - Kostka (46. Sychra), Janošek, Hlavatý (84. Šimek), Pikul (46. Helešic) - Černý (64. Krobot). Trenér: Kováč.