Prohra se Slavií nám pomůže, věří posila Baníku Procházka. V Ostravě podepíše v řádu dní

František Typovský František Typovský
10. 2. 2018 20:54
Obránce Václav Procházka po téměř dvou měsících odehrál celý zápas. Prohru Baníku Ostrava v generálce s pražskou Slavií ale neodvrátil.
Václav Procházka v souboji s Milanem Škodou
Václav Procházka v souboji s Milanem Škodou | Foto: ČTK

Jak hodnotíte dnešní zápas?

Rozhodně ne pozitivně. Přece jen jsme prohráli. Myslím si ale, že do utkání jsme nevstoupili špatně, byli jsme aktivní, dali jsme gól. Slavia pak vyrovnala po naší hloupé chybě. Na druhou stranu je dobře, že se to stalo teď, a ne až za týden v ostrém zápasu se Slováckem. Generálka je od toho, abychom si zkoušeli určité situace a doufám, že v sobotu už bude vše v pořádku. 

Jak se vám hrálo s novými spoluhráči?

Cítil jsem se dobře. Bylo tam dost kvalitních věcí, i když jsme dostali tři góly. Sehráváme se, v Baníku mám za sebou jen pár tréninků. Před sebou máme týden, a já doufám, že si to sedne. Tenhle zápas by nám v tom měl pomoct. 

Už je váš přestup do Baníku dotažen?

Ne, ještě ne. Ale věřím, že to dotáhneme v řádu hodin, maximálně dní. Zítra a pozítří mám jednání s vedením Baníku a tam bychom si mohli plácnout. 

Je pro vás velký handicap takto pozdní příchod do Ostravy?

Nemyslím si, že přijít pozdě je handicap, spíš mě limituje, že jsem celý minulý měsíc trénoval sám. Bez týmu, bez balónu, jenom jsem se fyzicky udržoval. Dneska jsem po měsíci a půl hrál celý zápas, a posledních dvacet minut už jsem cítil únavu. Ale co jsem s Baníkem, získávám stále větší a větší jistotu. Mám za sebou pár tréninků a rozhodně se cítím lépe, než když jsem přistál a rovnou z letadla šel za Baník hrát přípravný zápas v Turecku na soustředění. 

Jak vnímáte šance Baníku pro jarní část?

Ta pozice klubu neodpovídá jeho hře. Z toho, co jsem viděl, hrál Baník docela dobře. Sice hodně branek dostával, ale hodně jich i dával, sehráli hodně dobrých zápasů. Zlepšit by se samozřejmě měla ta defenziva. Přišli noví a kvalitní hráči, jejichž schopnosti se na jaře projeví. Věřím, že se Baník zachrání.

Co vás přesvědčilo k přesunu do Ostravy?

Jednak samozřejmě ta nabídka od klubu, poté i rozhovor a jednání s majitelem Baníku. A pak taky to, že jsem se v Turecku nedokázal domluvit na pokračování spolupráce. 

V jaké formě aktuálně jste?

Herně moc nedokážu říct. Na podzim jsem moc nehrál a poslední utkání mám za sebou někdy v prosinci, myslím, že devatenáctého. A to jsem se cítil dobře. Ověřil jsem si, že fyzicky na tom nejsem špatně. Během těch pěti týdnů, co jsem neměl tým, jsem trochu vypadl z rytmu, ale myslím, že se brzy dostanu do tempa. 

V kariéře jste moc často o udržení nehrál. Co od toho čekáte?

Pamatuji si, když jsme ještě v Plzni kopali o záchranu. Bylo mi asi devatenáct, ve velkém fotbale jsem teprve začínal. Samozřejmě je to trochu jiný tlak než boj o titul, ale tým je tady dobrý a má na víc než na boj o záchranu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy