Pro tyhle fanoušky fotbal neděláme. Tvrdík se po remíze na Bohemians obul do vlastních řad

František Typovský František Typovský
20. 8. 2017 16:37
Včerejší překvapivá ztráta mistrovské Slavie v malém pražském derby na hřišti Bohemians přilila v táboře sešívaných olej do ohně. Slávističtí příznivci, viditelně nespokojení se vstupem svého týmu do nové sezóny, totiž na pozápasové děkovačce hodili zpět na hřiště dres záložníka Halila Altintopa, který jej fanouškům daroval. Červenobílí navíc ve svém sektoru roztáhli také přeškrtnuté duhové vlajky, čímž vyjadřovali nesouhlas s Pride pochody. Jejich prezentace ve vršovickém derby rozlítila nejen většinovou slávistickou veřejnost, ale také šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka, který dění v Ďolíčku zkritizoval na Twitteru.
Jaroslav Tvrdík
Jaroslav Tvrdík | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Nepovedený vstup fotbalové Slavie do nové sezóny znepokojil její fanoušky natolik, že po zápase na Bohemians hodili zpět na hřiště dres záložníka Halila Altintopa, který jej příznivcům po remízovém zápase daroval.   

Ačkoli se zřejmě jednalo o akt jednoho fanouška sešívaných, celé dění v Ďolíčku rozdmýchalo napjatou atmosféru, která zatím v Edenu panuje. O neuctivém gestu jednoho fanoušků Slavie informoval jako první iSport.cz.

Velká většina slávistické veřejnosti, včetně předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka, zkritizovala nejen navrácení Altintopova dresu, ale také vyvěšení přeškrtnutých duhových vlajek, které měly symbolizovat nesouhlas slávistů s Pride pochody. 

"Jsem znechucen jak z chování k Halilovi, tak z přeškrtnutých duhových vlajek. Pro tyhle fanoušky fotbal neděláme," napsal slávistický boss na svůj twitterový účet. 

Pozápasová dohra při děkovačce většinu sešívaných příznivců rozzlobila. Generální sekretář klubu z Edenu, Jiří Vrba, také vyjádřil svůj nesouhlas na Twitteru. "Takhle Tribunu Sever neznám," stálo v jeho tweetu. 

Celou věc pak uzavřel slávistický šéf Tvrdík, který připomněl, na jakých základech by měl sešívaný klub stavět. 

Slavie nezažívá povedený vstup do sezóny. Tým, který v létě výrazně posílil, sice v české nejvyšší soutěži již téměř rok neprohrál, fanouškům se ovšem nelíbí matné výkony týmu, hlavně venkovní ztráty na hřišti Baníku Ostrava a Bohemians. 

Sešívaní mají sice jistotu evropských pohárů. Slavie ale určitě myslí na milionářskou Ligu mistrů. Po prvním zápase s kyperským týmem APOEL Nikósie ovšem mají nelehkou pozici, na Kypru totiž prohráli 0:2. 

 

Právě se děje

Další zprávy