Příští sezona první fotbalové ligy by měla začít 22. srpna

ČTK ČTK
9. 6. 2020 17:58
Příští ročník první a druhé fotbalové ligy by měl začít v sobotu 22. srpna. Po konci této sezony, kterou prodloužila pandemie nového koronaviru, by tak měly mít týmy v Česku více než měsíční volno. Návrh ligového výboru Ligové fotbalové asociace (LFA) budou schvalovat kluby poté, co bude známá termínová listina příštího ročníku evropských pohárů.
Guélor Kanga slaví branku v síti Teplic
Guélor Kanga slaví branku v síti Teplic | Foto: ČTK

Nová sezona profesionálních soutěží by v Česku měla začít o více než měsíc později, než je obvyklé. Běžně ročník startuje v průběhu července, vloni to bylo 12. července.

Kvůli pandemii, která v březnu přerušila soutěže přibližně na dva a půl měsíce, se aktuální sezona protáhne až do července. V neděli skončí základní část restartované první ligy a o víkendu 20. a 21. června začne nadstavba, která je pro většinu týmů pětikolová.

Hrát se budou dva zápasy týdně, pouze mezi třetím a čtvrtým kolem bude týdenní pauza kvůli finále domácího poháru. Zápasy skupiny o záchranu se budou hrát v jednotný čas, všechny duely skupiny o titul budou probíhat souběžně jen ve čtvrtém a pátém kole.

Sezona za předpokladu, že ji nezkomplikují pandemie nebo případné pozitivní nálezy na covid-19 v jednotlivých klubech, vyvrcholí o víkendu 18. a 19. července odvetami baráže. Skupina o titul vyvrcholí 8. července, ceremoniál s předáním trofeje pro nového šampiona proběhne jako tradičně po skončení posledního domácího zápasu mistrovského týmu.

Tabulku po 28 kolech vede obhájce Slavia Praha o osm bodů před druhou Plzní. Kvůli opatření proti koronaviru smí být od tohoto týdne na stadionu 500 osob včetně hráčů, realizačních týmů či rozhodčích. V případě pozitivního epidemiologického vývoje by za 14 dní mohlo dojít ke zvýšení kvóty na 1000 lidí.

Konkrétní návrh termínové listiny na příští sezonu zašle LFA klubům až poté, co bude znám program evropských pohárů a reprezentační termíny. O osudu pohárů bude UEFA rozhodovat na výkonném výboru příští středu a čtvrtek. Zatím není dohrán ani tento ročník Ligy mistrů a Evropské ligy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy