"Přišel jsem o kamaráda." Trenér Svědík věnoval výhru zesnulému hokejistovi Svobodovi

mar mar
15. 5. 2019 8:31
Slovácko si ve třetím kole skupiny o záchranu zajistilo účast v nejvyšší fotbalové soutěži i pro příští sezonu. Hodně si oddechl i trenér Martin Svědík, který tým převzal loni v listopadu. Ten důležité vítězství věnoval zesnulému hokejistovi Adamu Svobodovi.
Trenér Baníku Ostrava Martin Svědík.
Trenér Baníku Ostrava Martin Svědík. | Foto: David Procházka

Bylo to hodnocení utkání jako každé jiné. Trenér Svědík se snažil zprostředkovat svůj pohled na situace ze záchranářského duelu Slovácka s Opavou. "Měli jsme skvělý vstup do utkání. Vytvořili jsme si tlak, zatlačili jsme soupeře, ten dělal chyby a korunovali jsme to dvěma brankami," popisoval klíčovou pasáž z úvodu zápasu.

"Kromě standardek jsme ale soupeře do ničeho tolik nepouštěli. Kvalita výkonu jde stranou, bylo důležité pro nás zvládnout zápas výsledkově. Pokud dobře počítám, tak jsme zachránění," ulevilo se čtyřiačtyřicetiletému trenérovi. Svou záchranářskou misi v klubu z Uherského Hradiště splnil.

Během hodnocení utkání ovšem v jednu chvíli zvážněl a ztišil hlas. "Chtěl bych něco říct," začal. "Přišel jsem minulý týden o kamaráda. A jestli mi to kluci dovolí, tak to vítězství je dnes pro něj tam nahoru. Tím kamarádem je Adam Svoboda. To vítězství je dnes pro něj," vysoukal ze sebe.

Bývalý reprezentační brankář a zlatý medailista z MS z Vídně 2005 působil po konci kariéry ve vedení pardubického hokejového klubu a byl manažerem u hokejové reprezentace do 18 let. Na začátku minulého týdne spáchal sebevraždu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy