Slavia v přípravě nestačila na devátý tým maďarské ligy, pak mu ale prohru vrátila

Aktualizováno 7. 7. 2018 20:54
Slavia prohrála v přípravném utkání s Mezökövesdem 1:2, odvetu ale vyhrála 3:1. Góly pražské celku stříleli Škoda, Stoch, Sýkora a Baluta.
Milan Škoda vstřelil v prvním přípravném utkání Slavie proti Mezökövesdu jeden gól. | Foto: Milan Kammermayer

Wieselburg - Fotbalisté pražské Slavie si v dnešních dvou přípravných zápasech s Mezökövesdem na soustředění v Rakousku připsali jednu porážku a jednu výhru. V poledne nejprve devátému celku maďarské ligy podlehli 1:2 a odpolední odvetě zvítězili 3:1.

Slávisté utrpěli druhou porážku v letní přípravě, předtím podlehli Slovanu Bratislava. Celkově zatím sehráli šest utkání a čtyři z nich vyhráli. Příští sobotu už úřadujícího českého vicemistra čeká generálka na novou sezonu s ruským Rostovem.

Slavia měla úvodní zápas proti Mezökövesdu dobře rozehraný. Brzy trefil tyč Tecl a v 27. minutě už se po rohovém kopu prosadil Škoda. V další šanci pálil vedle.

"V první půli jsme předvedli dobrý výkon a soupeře téměř nepustili na naši půlku. Mělo to skončit víc než jen o gól," řekl pro klubový web slávistický brankář Přemysl Kovář.

Jenže po změně stran přišel obrat. Nejprve si za obranu naběhl Dražič a přehodil Kováře, který vzápětí chytil další soupeřovu šanci. Sedm minut před koncem Slavia propadla po standardní situaci a dovolila Mezökövesdu jít do rychlého brejku, na jehož konci Dražič zamířil do prázdné branky.

"První poločas byl docela dobrý, ale druhý se nám moc nepovedl. Pouštěli jsme je do brejků a oni dva využili. Máme ještě dost na čem zapracovat před ligou," řekl Škoda. "Ukázalo nám to, v čem se musíme zlepšit. Takové brejky se nám nesmí stávat," dodal Kovář.

Do odvety nasadil slávistický kouč Jindřich Trpišovský odlišnou jedenáctku. Po bezbrankovém poločase byla po změně stran vidět rumunská posila Baluta, který nejprve přihrál na gól Stochovi a v 90. minutě zaznamenal poslední branku. Mezitím se za Pražany prosadil Sýkora. Všichni tři slávističtí střelci si připsali gól a asistenci.

"Každý gól i každá asistence je pro hráče dobře. Ukázali jsme, že si rozumíme. Zařadili jsme tam to, co po nás trenér chtěl. Až na některé pasáže v první půli jsme měli hodně navrch," uvedl Sýkora.