Plzeň jen remizovala s třetiligovým německým Wiesbadenem. Karviná zaskočila lídra slovenské ligy

Aktualizováno 18. 1. 2017 17:36
Viktoria Plzeň neudržela vedení a s třetiligovm Wiesbadenem jen remizovala 2:2. Karvniná porazila nejlepší slovenský tým Žilinu 3:1. Liberec v Tipsport lize rozstřílel Varnsdorf 5:2 a Brno deklasovalo Znojmo 5:1.
David Limberský
David Limberský | Foto: Tomáš Liška

Oliva Nova - Fotbalisté Plzně v úvodním utkání na prvním ze dvou soustředění ve Španělsku pouze remizovali s německým týmem Wehen Wiesbaden 2:2. Osmnáctý celek třetí ligy vyhrál v letovisku Oliva Nova poločas, český mistr pak sice skóre góly Michaela Krmenčíka a Jana Suchana otočil, ale devět minut před koncem inkasoval vyrovnávací trefu.

Plzeňský trenér Roman Pivarník na prvním soustředění ve Španělsku klade důraz hlavně na kondiční přípravu, a tak rozložil síly a nasadil na každý poločas odlišnou jedenáctku. Outsidera poslal do vedení ve 20. minutě Schäffler, deset minut po změně stran ale srovnal po Petrželově centru z malého vápna Krmenčík.

V 78. minutě obrátil stav ve prospěch Plzně dalekonosnou ranou po Poznarově přiťuknutí Suchan, jenže už za tři minuty neméně povedenou ranou do horního rohu vyrovnal Muiomo.

"Zápas jsme pojali tak, že jsme ráno tvrdě trénovali a chtěli jsme poslat do každého poločasu odlišné hráče. Je hlavně škoda, že soupeř dvakrát trefil branku a dostali jsme dva góly. Zatím potřebujeme až příliš velký počet šancí ke vstřelení branky," řekl pro klubový web Pivarník.

"Do zápasu jsme vstoupili s tím, že máme o hráče méně. Tomáš Hořava nám onemocněl, takže nemáme takový počet záložníků. Museli jsme zvolit rozestavení se čtyřmi záložníky a dvě odlišné jedenáctky tak, aby byly vyrovnaně silné. Soupeř postavil svou základní sestavu, kterou prostřídal až před koncem," doplnil Pivarník.

Lídr české ligy si tak připsal druhou remízu 2:2 po sobě, když se stejným výsledkem odehrál o víkendu ještě v domácích podmínkách zápas s druholigovým Ústím nad Labem. Předtím na úvod přípravy zvítězila Viktoria 5:1 nad Domažlicemi. Na prvním kempu ve Španělsku ještě čekají Viktorii dva duely, v tom dalším změří v pátek síly se švýcarským týmem Servette Ženeva.

"Potřebujeme si zvykat na fyzickou hru. Soupeři nás nebudou chtít nechat hrát. V naší hře jsem zaznamenal dobré prvky, ale stále jsme v moc velké únavě na to, abychom dokázali uhrávat všechny balony," řekl kouč.

Liberec a Brno vyhrály

Fotbalisté Liberce a Brna ve svých druhých zápasech zimního turnaje Tipsport ligy napravili úvodní vysoké porážky a druholigovým soupeřům dnes nastříleli shodně pět branek. Slovan rozstřílel Varnsdorf 5:2 a Brno deklasovalo Znojmo 5:1. Oba celky z nejvyšší soutěže tak udržely naději na postup do Final Four.

Liberec po úvodní prohře 1:4 s Mladou Boleslaví proti Varnsdorfu už nasadil největší hvězdu Milana Baroše a bývalý reprezentační kanonýr si mezi 12. a 19. minutou připsal dvě branky. Slovan vedl po poločase 3:0, do druhého dějství kouč Severočechů Jindřich Trpišovský omladil sestavu a oba celky přidaly po dvou gólech.

"Dnes jsme měli výrazně lepší pohyb než v minulém utkání. Navíc jsme z prvních čtyř šancí dali rychlé tři góly, takže opticky to z naší strany vypadalo lépe. Nechci to moc přeceňovat, ale byly tam alespoň nějaké věci, které bychom si představovali," řekl pro klubový web Trpišovský.

Brno na úvod Tipsport ligy s hráči, kteří nepatří do A-týmu, utrpělo s Pardubicemi debakl 0:5. Proti Znojmu už kouč Svatopluk Habanec nasadil obvyklou sestavu a domácí v duelu skupiny C jasně dominovali. Dvě asistence si připsala nigerijská posila Ashiru, dvěma góly se blýskl Konžan Litsingi. Poločas skončil 4:1 a po prostřídání po pauze už padla jen jedna branka.

Cenný skalp si připsala Karviná, která zvítězila na hřišti lídra slovenské ligy Žiliny 3:1. V druhém dnešním souboji obou týmů nasadili trenéři hráče širšího kádru a slovenský celek vyhrál 3:0. Teplice napravily úvodní remízu 4:4 v přípravě na půdě třetiligového Písku a v pražských Satalicích porazily druholigový Žižkov 2:1.

Výsledky přípravných utkání:

Viktoria Plzeň - Wehen Wiesbaden 2:2 (0:1)

Branky: 55. Krmenčík, 78. Suchan - 20. Schäffler, 81. Muiomo.

Sestava Plzně:

I. poločas: Bolek - Matějů, Hejda, Hájek, Janža - Kopic, Hromada, Hrošovský, Zeman - Bakoš, Ďuriš.

II. poločas: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela, Hlavatý, Suchan, Kovařík - Poznar, Krmenčík. Trenér: Pivarník.

MŠK Žilina - Karviná 1:3 (1:1)

Branky: 16. Jánošík - 6. Moravec, 48. Bariš, 52. Puchel.

Sestava Karviné: Pindroch - Dressler, Hošek, Janečka, Eismann - Šisler, Bariš - Moravec, Budínský, Puchel - Jurčo (46. Holík). Trenér: Weber.

FK Teplice - Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)

Branky: 24. Fillo z pen., 53. Hora - 51. Pimpara.

Sestava Teplic:

I. poločas: Grigar - Strada, Kodeš, Jeřábek (34. M. Richter), Urma - Soungole, Vachoušek - Fillo, Žitný, Hyčka - Vaněček.

II. poločas: Plachý - Vondrášek, M. Richter, Kodeš, Krob - Nivaldo, Kučera, D. Richter, Urma - Hora, Šilhan. Trenér: Šmejkal.

Dukla Praha - Vlašim 3:1 (0:0)

Branky: 79. Vopat, 87. Demeter, 89. Bezpalec - 51. Hadaščok.

Sestava Dukly:

I. poločas: Rada - Kušnír, Šimůnek, Smejkal, Podaný - Tetour, Brejcha, Bilovský - Olayinka, Holenda, Juroška.

II. poločas: Hruška - Miloševič, Štetina, Bezpalec, Preisler - Považanec, Hanousek, Luong - Demeter, Edmond, Vopat. Trenér: Hynek.

Fotbalová Tipsport liga:

Skupina B (Mladá Boleslav):

Slovan Liberec - FK Varnsdorf 5:2 (3:0)

Branky: 12. a 19. Baroš, 17. Ševčík, 57. Šulc, 70. Kubyškin - 48. Štěpánek, 73. Fotr.

Sestava Liberce:

I. poločas: Porcal - Karafiát, Piško, Chlumecký, Bartošák - Bartl, Obročník, Ševčík, Šulc - Voltr, Baroš.

II. poločas: Hladký - Heppner, Kubyškin, Blažek, Šulc - Ekpai, Breite, Bláha, Machuča, Vůch - Micovčák. Trenér: Trpišovský.

1. Mladá Boleslav 1 1 0 0 4:1 3
2. Liberec 2 1 0 1 6:6 3
3. Jablonec 1 0 1 0 2:2 1
4. Varnsdorf 2 0 1 1 4:7 1

Skupina C (Brno):

Zbrojovka Brno - 1. SC Znojmo 5:1 (4:1)

Branky: 14. a 39. Litsingi, 27. Krejčí, 45. Škoda z pen., 57. Přichystal - 34. Klíma.

Sestava Brna:

I. poločas: Veselý - Štohanzl, Pavlík, Kijanskas, Vintr - Polák, Krejčí - Litsingi, Škoda, Ashiru - Růsek.

II. poločas: Veselý - Šural, Pavlík, Vraštil, Lutonský - Sedlák, Buchta - Přichystal, Rybička, Ashiru - Řezníček. Trenér: Habanec.

1. Pardubice 2 1 1 0 6:1 4
2. Brno 2 1 0 1 5:6 3
3. Skalica 1 0 1 0 1:1 1
4. Znojmo 1 0 0 1 1:5 0