Plzeň v generálce na jaro porazila Chrudim 4:0, dvakrát se trefil Šulc

29. 1. 2022 13:03
Fotbalisté Plzně v posledním přípravném utkání před začátkem jarní části sezony doma porazili druholigovou Chrudim 4:0. Dva góly vstřelil záložník Pavel Šulc, jednou se trefili obránci Milan Havel a Filip Kaša.
Pavel Šulc.
Pavel Šulc. | Foto: Tomáš Liška

"Chrudim na to, že má starosti se záchranou ve druhé lize, hrála velmi dobře, organizovaně. Nepříjemný soupeř. My jsme se nemohli dlouho prosadit, ale nakonec jsme dali čtyři góly. Určitě nějaká spokojenost dneska je," řekl plzeňský asistent trenéra Pavel Horváth v nahrávce pro média.

Domácí Mosquera po čtvrthodině hry trefil břevno, do podobných míst hlavičkoval ve 20. minutě také Chorý, ale Havel už tentokrát dorazil míč do branky. Jinak předposlední mužstvo druhé ligy drželo s druhým týmem nejvyšší soutěže krok.

Po změně stran Chrudim podržel gólman Floder proti střelám Čermáka a Buchy. V 71. minutě už střídající Šulc zužitkoval Havlův centr a chvíli nato se prosadil další plzeňský náhradník Kaša. Po dalším rohu v 86. minutě uzavřel skóre Šulc.

Západočeši zakončili zimní přípravu s bilancí čtyři výhry, jedna remíza a jedna porážka při skóre 20:2. Do druhé části ligového ročníku vstoupí Plzeň příští neděli doma proti nováčkovi Hradci Králové.

"Hodnotit se bude podle výsledků na jaře. Nechci říct, že je jedno, jak výsledky vypadají, ale jde o to, aby mužstvo bylo připraveno na jarní část. A já věřím tomu, že jsme připraveni," prohlásil Horváth.

Zlín v domácí generálce zvítězil nad slovenskou Senicí rovněž 4:0. Od 65. do 88. minuty se trefili Dramé, Simerský, Chwaszcz a Janetzký. Jedenáctý tým tabulky, který příští neděli přivítá Liberec, ve čtyřech duelech zimní přípravy udržel neporazitelnost.

"V prvním poločase jsme to neřešili kvalitně ve finální fázi. V druhém jsme šance proměnili, za což jsem rád. Pracovali jsme do konce, dostupovali soupeře a dohráli to až do závěru. To je dobré, ale pořád je to příprava," řekl pro klubovou televizi asistent zlínského kouče Jan Jelínek.