Další ztráta Plzně, na jihu Čech neskórovala. Příbram se dočkala prvního vítězství

Aktualizováno 28. 11. 2020 20:39
Fotbalisté Plzně v 9. kole první ligy remizovali v Českých Budějovicích bez branek, podruhé za sebou nezvítězili a nedali gól.
Pavel Horváth se může radovat. Příbram konečně vyhrála.
Pavel Horváth se může radovat. Příbram konečně vyhrála. | Foto: Milan Kammermayer

Západočeši na čtvrtém místě neúplné tabulky ztrácejí pět bodů na vedoucí mistrovskou Slavii, která má k dobru nedělní zápas s Brnem. Dynamo po předchozích dvou výhrách završilo nečekaným bodem proti favoritovi povedený týden a patří mu 12. místo.

Plzeň nastoupila v totožné sestavě jako v minulém kole při porážce 0:1 ve Zlíně. Za Budějovice při svém prvoligovém debutu chytal brankář Vorel, zatímco zkušená jednička Drobný zůstala na lavičce.

Hosté se už v první minutě dostali do velké šance po standardní situaci, ale kapitán Brabec zblízka přestřelil. Na druhé straně gólman Hruška zlikvidoval samostatný únik Van Burena a Javorek z dorážky těsně minul prázdnou branku.

Jinak byli v úvodu aktivnější Západočeši. Vorel první těžší zákrok předvedl ve 12. minutě, kdy vyrazil Kalvachovu střelu, Ondrášek později hlavičkoval nepřesně. Domácí ve zbytku poločasu vyrovnali hru a Plzni už víc nedovolili.

I po změně stran si víc šancí a náznaků vytvářela Viktoria. Limberský v 53. minutě tvrdou ranou minul branku a Ondráškův pokus chytil Vorel, ve slibné pozici si pak neporadil ani Bucha.

Západočeši měli tlak a hodně rohů, ale minimum velkých brankových příležitostí. V jedné z nich v 85. minutě selhal Řezník, kterému v šestnáctce nevyšel krok a vůbec netrefil míč.

Plzeňští v nejvyšší soutěži neprohráli s Budějovicemi už 18 utkání a popáté za sebou od Dynama neinkasovali. Viktoria ale potvrdila trápení na hřištích soupeřů, kde naplno bodovala v jediném z posledních sedmi ligových utkání.

Příbram slaví první výhru

Příbram otočila duel s Mladou Boleslaví na konečnýc 2:1 a jako poslední v této ligové sezoně poprvé vyhrála a v nejvyšší soutěži naplno bodovala po 10 zápasech od červnového vítězství nad Olomoucí. V tabulce se bodově dotáhla na předposlední místo.

Příbram nastoupila povzbuzena minulou remízou 1:1 v Brně a proti favoritovi hrála aktivně. Větší šance si ale v první půli připravili hosté a u obou byl útočník Škoda, který do léta hrával za domácí.

V osmé minutě ještě nedokázal dostat do sítě špatně vyražený míč od brankáře Kočího, ale o 20 minut později už jeho zásluhou hosté vedli. Z hranice šestnáctky vypálil nepřesně Douděra a Škoda balon usměrnil do sítě.

Domácí byli opticky i statisticky aktivnější, ale jejich šance v první půli k brankám nevedly. Ve 23. minutě Voltr minul po akci Nového, těsně před poločasem pálil vedle po rychlé kombinaci Vávra.

Hosté byli po pauze opatrnější a evidentně spoléhali na rychlé brejky do stále více otevřené domácí obrany. Příbramští však byli aktivnější a v 64. minutě srovnali. Po Pilíkově rohovém kopu a následném závaru usměrnil míč v krkolomné pozici vleže do sítě Voltr a stylově oslavil dnešní 29. narozeniny.

Domácí se snažili o otočení výsledku. V 69. minutě mohl nebezpečně pálit Vávra, ale možnost prováhal. V 74. minutě postupoval ze strany sám na Mikulce příbramský Pilík, hostující gólman však zasáhl.

V 76. minutě už Příbramští skóre obrátili. Vávra prošel nekoncentrovanou defenzivou hostů a jeho vydařená střela obloukem skončila v síti. Hosté ve zbytku zápasu už nedokázali na zvrat zareagovat, jedinou slibnou možnost Ikauniekse dokázal zneškodnit brankář Kočí. Boleslav venku v lize nevyhrála posedmé za sebou a před Příbramí má v tabulce už jen tříbodový náskok.

Poznar dal nejrychlejší gól sezony

Slovácko vyhrálo nad Opavou 3:1. Domácí rozhodli třemi góly mezi 14. a 27. minutou, kdy se trefili Stanislav Hofmann, Lukáš Sadílek a Milan Petržela. Hosté vzápětí snížili po trefě Lukáše Holíka.

Tým z Uherského Hradiště zvítězil v posledních dvou domácích ligových zápasech a dal v nich osm branek. Naopak Opava potřetí za sebou prohrála, v posledních dvou kolech inkasovala devět gólů a v neúplné tabulce má stejně bodů jako poslední Příbram.

Fotbalisté Zlína zvítězili v 9. kole první ligy v Karviné 2:0 a po třetí výhře za sebou se posunuli na páté místo neúplné tabulky. "Ševci" rozhodli už v úvodních devíti minutách.

Po 35 sekundách otevřel skóre Tomáš Poznar, který vstřelil nejrychlejší gól ligové sezony. Stejný hráč pak za chvíli opět po přihrávce Youby Dramého zvýšil. Kvůli opatřením proti koronaviru se hrálo bez diváků.

Karvinští, kteří předtím porazili Zlín třikrát za sebou při skóre 8:1, doma v lize nebodovali s "Ševci" vůbec poprvé po předchozích čtyřech výhrách. V tabulce jsou Slezané desátí.

9. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 64. Voltr, 76. Vávra - 28. Škoda. Rozhodčí: Rejžek - Hrabovský, Kříž - Hocek (video). ŽK: Pilík, Kočí - Tatajev, Douděra. Bez diváků.

Příbram: Kočí - Svoboda (46. Pilík), Kleščík, Soldát, Cmiljanovič - Nový, Zorvan, Rezek (88. Kvída), Folprecht (63. Hájek), Vávra (82. Antwi) - Voltr (87. Pinc). Trenér: Čuhel.

M. Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma (74. Fulnek), Tatajev, Křapka, Mazáň - Janošek (74. Ikaunieks), Túlio - Zahustel, Budínský, Douděra - Škoda (70. Drchal). Trenér: Weber.

1. FC Slovácko - SFC Opava 3:1 (3:1)

Branky: 14. Hofmann, 24. Sadílek, 27. Petržela - 29. Holík. Rozhodčí: Marek - Kotík, Hock - Lerch (video). ŽK: Didiba (Opava). Bez diváků.

Slovácko: Bajza - Šimko (89. Kalabiška), Hofmann, Kadlec - Reinberk, Daníček, Hellebrand (66. Navrátil), Havlík - Petržela (71. Jurečka), Kliment (71. Cicilia), Sadílek (89. Kubala). Trenér: Svědík.

Opava: Fendrich - Didiba, Žídek, Večerka - Hrabina (46. Ščudla), Tiéhi, Zavadil, Texl (67. Rataj), Mondek - Dordič, Holík (67. Juřena). Trenér: Skácel.

MFK Karviná - Fastav Zlín 0:2 (0:2)

Branky: 1. a 9. Poznar. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hájek - Dorušák (video). ŽK: Smrž - Hlinka, Procházka, Fantiš, Kolář. Bez diváků.

Karviná: Neuman - Ndefe, Santos, Šindelář, Twardzik (46. Guba) - Smrž (46. Tavares) - Ostrák (86. S. Dramé), Herc (82. Haša), Qose, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Jarábek.

Zlín: Dostál - Simerský, Buchta, Procházka - Fantiš, Conde, Hlinka (90.+1 Kolář), Jiráček - Y. Dramé (86. Janetzký), Poznar (88. Toutou), Čanturišvili. Trenér: Páník.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Berka - Paták, Horák - Ginzel (video). ŽK: Novák - Brabec. Bez diváků.

Č. Budějovice: Vorel - Novák, Králik, Talověrov, Skovajsa - Čavoš, Havelka (89. L. Havel) - Van Buren (85. Jánošík), Javorek, Mészáros (78. Mršič) - Brandner. Trenér: Horejš.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Bucha (74. Káčer), Kalvach, Čermák - Ba Loua (74. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), Kopic. Trenér: Guľa.