Příbram při Horváthově premiéře porazila Vyšehrad, Sigma schytala debakl

13. 5. 2020 15:15
Fotbalisté Příbrami při premiéře nového trenéra Pavla Horvátha v přípravě porazili 2:1 druholigový Vyšehrad. Ve velkém stylu se po dvouměsíční pauze zaviněné pandemií nového typu koronaviru vrátily České Budějovice, které si poradily 5:1 s třetiligovým Táborskem.
Pablo González
Pablo González | Foto: ČTK

Souboj prvoligových celků Bohemians 1905 a Liberce dnes skončil remízou 1:1. Návrat k hraní vůbec nevyšel Olomouci, která prohrála 0:4 s Prostějovem. O vítězství druholigového celku rozhodl dvěma zásahy záložník Jan Koudelka.

Horváth se ujal Příbrami 11. března a před tím, než byly soutěže přerušeny kvůli šíření nemoci covid-19, stihl s týmem jen dva tréninky. Poté se hráči mohli připravovat pouze individuálně, posléze v malých skupinkách, běžný trénink jim byl umožněn až tento týden a zápasové premiéry se bývalý záložník Sparty nebo Plzně dočkal až dnes.

Poslední celek nejvyšší soutěže, do které Příbram vstoupí po pauze příští středu domácím zápasem s Ostravou, se ujal vedení 2:0 díky penaltě Dušana Pince a vlastní brance jednoho z hráčů Slavoje. Za Vyšehrad deset minut před koncem pouze snížil Tomáš Čvančara.

Vysokou výhrou se k zápasům vrátily České Budějovice, na jejichž vítězství 5:1 nad Táborskem se podíleli Karol Mészáros, Pavel Šulc, Denis Granečný, Patrik Brandner a Ivo Táborský. Domácí mohli přidat ještě jeden gól, ale Lukáš Havel penaltu v závěru utkání neproměnil.

Návrat naopak vůbec nevyšel Olomouci, která podlehla 0:4 Prostějovu. Sigma nezvládla především první poločas, v němž třikrát inkasovala. "Chtěli jsme hlavně vidět, jak budou hráči po dvouměsíční pauze v zápase pracovat, proto jsme dali šanci téměř všem," uvedl na klubovém webu trenér Olomouce Radoslav Látal.

"Na hráčích byly vidět náročné tréninky, které jsme jim v posledních dnech dávali. To ale náš výkon neomlouvá. Nesplnili jsme, co jsme si naplánovali," řekl Látal. "Nechceme ale hned z prvního utkání vyvozovat závěry," prohlásil kouč.

Jablonec nastoupil ke dvěma zápasům s druholigovým Žižkovem. První Severočeši prohráli 0:2, ve druhém stejným poměrem zvítězili. "Udělali jsme nějaké zbytečné chyby, ale to vyplývá z dlouhé pauzy," uvedl na klubovém webu trenér Petr Rada. "Druhý zápas byl o tom, kdo dá první gól. My jsme ho dali, ale celkově jsem rád, že se nikdo nezranil a hráči měli plnou zátěž," dodal.

Přípravná fotbalové utkání:

České Budějovice - Táborsko 5:1 (2:0)

Branky: 9. Mészáros, 26. Šulc, 48. Granečný, 70. Brandner, 82. Táborský - 74. Uzlík.

Sestava Č. Budějovic:

I. poločas: Křížek - Kopečný, Talověrov, Sivok, Kladrubský - Havelka, Javorek - Mészáros, Šulc, Granečný - Ledecký.

II. poločas: Janáček - Čolič, Havel, Kulhánek, Novák - Pravda (54. Šulc), Čavoš - Brandner, Táborský, Granečný - Rabušic. Trenér: Horejš.

Jablonec - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)

Branky: 80. Vůch z pen., 90. Súkenník.

Sestava Jablonce: Hrubý - Holík, Plechatý, Jeřábek, Krob - Pleštil, Hübschman, Považanec, Jovovič (60. Černák) - Kubista - Chramosta. Trenér: Rada.

Jablonec - Žižkov 2:0 (1:0)

Branky: 20. Velich, 56. Sýkora.

Jablonec: Hanuš - Breda (60. Haitl), Jugas, Štěpánek, Peřina (70. Černák) - Acosta, Pilík, Hämäläinen, Kratochvíl, Sýkora - Velich. Trenér: Rada.

Prostějov - Olomouc 4:0 (3:0)

Branky: 27. a 37. z pen. Koudelka, 17. Pašek, 76. Sus.

Sestava Olomouce:

I. poločas: Reichl - Sladký (34. Šíp), Beneš, Štěrba, Kerbr - Zahradníček, Houska, Zmrzlý, González, Pilař - Yunis.

II. poločas: Mandous - Radek Látal, Greššák, Jemelka, Vepřek - Hála, Daněk, Breite, Chytil, Falta (74. Zlatohlávek) - Juliš. Trenér: Radoslav Látal.

Zlín - Třinec 3:1 (1:0)

Branky Zlína: 60. a 70. Fantiš, 45. Ikaunieks - 50. Hlúpik.

Sestava Zlína:

I. poločas: Dostál - Ngimbi, Bačo, Simerský, Nečas - Džafič, Conde, Jiráček, Vakho - Poznar, Ikaunieks.

II. poločas: Rakovan - Cedidla, Buchta, Azackij, Bartošák - Fantiš, Hlinka, Martínez, Nečas - Chwaszcz, Janetzký. Trenér: Páník.

SFC Opava - Líšeň 1:0 (0:0)

Branka: 86. Hošek.

Sestava Opavy:

I. poločas: Lasák - Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic - Mondek, Jursa, Zavadil, Dordič - Schaffartzik - Dedič.

II. poločas: Šrom - Sus, Rychlý, Hošek, Hrabina - Gorčica, Souček, Řezníček, Texl - Jursa - Juřena. Trenér: Balcárek.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 3:1 (2:1)

Branky: 15. a 64. Čermák, 10. Bucha - 20. Holík.

Sestava Plzně: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský (73. Hloušek) - Kalvach, Bucha, Čermák - Kayamba, Beauguel, Kopic.

Plzeň - 1. FK Příbram 4:0 (3:0)

Branky: 24. a 41. Chorý, 11. Pernica, 50. Kepl.

Sestavy:

Plzeň: Sváček (46. Staněk) - M. Havel, Gabriel (74. Kaša), Pernica, Hloušek (74. Hezoučký) - Hořava (62. Káčer), Díaz, Herc - Kepl (83. B. Havel), Chorý, Kovařík. Trenér: Guľa.

Příbram: Vantruba - Kvída, Dramé, Kingue, Antwi, Škoda, Tregler, Rezek, Nový, Zorvan, Šašinka. Trenér: Horváth.