Přestup roku je blízko. Hrošovský má nakročeno do Slavie, může vystřídat Masopusta

Jiří Škuba Jiří Škuba
6. 9. 2020 7:23
Byl by to senzační přestup a brzy se může stát realitou. Fotbalová Slavia intenzivně jedná s Genkem o koupi slovenského reprezentačního záložníka Patrika Hrošovského a finanční představy obou klubů už od sebe nejsou tak vzdálené.
Patrik Hrošovský
Patrik Hrošovský | Foto: Milan Kammermayer

Zatímco Genk požaduje za záložníka 100 milionů korun, Slavia (zatím) nabízí 75 milionů. Ovšem vzhledem k tomu, že Belgičané jinou nabídku na přestup momentálně nemají, je pravděpodobnéjší, že obě strany ke kompromisu nakonec dospějí. "Tento týden by mělo dojít k zásadnímu posunu v jednání," říká velmi dobře informovaný zdroj blízký klubu z Edenu.

Hrošovský přitom dres "Šmoulů" oblékl teprve loni poté, co si jméno udělal skvělými výkony v dresu Plzně. Západočeský klub za něj také tehdy utržil 5,2 milionu eur, tedy více než 135 milionů korun.

Jenže osmadvacetiletý fotbalista nepadl do oka trenéru Hannesi Wolfovi, jenž rád staví střed zálohy pouze na třech hráčích, ve středu pole preferuje robustnější, silovější typy, než je subtilní technik původem z Prievidze. Hrošovský tak během koronavirové pauzy zcela vypadl ze základu.

Genk zároveň oznámil, že Hrošovský je sice k mání, ale pouze na přestup, o hostování se bavit nehodlá. Na čemž zřejmě ztroskotá zájem skotského klubu Glasgow Rangers, který se podle belgických médií s modrobílými na transferu nedohodl.

Aktuálně to tedy vypadá, že má slovenský technik skutečně blízko k návratu do české ligy. Pro Slavii by to byl jeden z nejdražších transferů historie (dosavadní rekord drží Nicolae Stanciu se sto miliony), červenobílí by ovšem investici mohli vybalancovat prodejem Lukáše Masopusta do West Hamu. A ještě vydělat.

Kladiváři pod vlivem skvělé zkušenosti s Tomášem Součkem zatoužili po dalším slávistovi a do Edenu poslali nabídku na 4,8 milionu eur, kterou šéf klubu Jaroslav Tvrdík odmítl. Podle britského deníku The Sun ovšem vedení londýnského klubu následně sumu patřičně upravilo a nyní probíhají jednání o tom, že by Masopust zamířil do Premier League za sumu blížící se osmi milionům eur (cca 212 milionů korun).

Management červenobílých by se podle informací Aktuálně.cz prodeji jihlavského odchovance zas až tak do krve nebránil. Masopustovi táhne na osmadvacet let, šanci na Premier League si v Edenu už vykopal a navíc sešívaní mají na kraj více alternativ, jejichž řadu nedávno rozšířil Tomáš Malínský.

West Ham se velmi intenzivně zajímal i o Vladimíra Coufala, přestup však Slavia odmítla s tím, že by trenéři nebyli schopni ve vlastních řadách ani v celé české lize najít adekvátní náhradu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy