I Plavšič už je přeběhlík. Desítka hráčů, kteří z jednoho "S" šli k odvěkému rivalovi

Vladimír Labant byl prvním přeběhlíkem. Jeho příběh napsal zrovna v derby další kapitolu. A nebyla veselá...
Pavel Novotný (Sparta - Slavia, 2001). Ve Slavii byl dokonce dvakrát. Do Sparty šel přes zahraničí, v roce 2001 se ale z Letné vydal přímo zpět do červenobílých barev. Vicemistr Evropy z roku 1996 má tři tituly se Spartou i jeden ze Slavie. Ligová bilance ve Spartě: 48 zápasů/3 góly. Ligová bilance ve Slavii: 112 zápasů/18 gólů.
Matúš Kozáčik (Slavia - Sparta, 2007). Ze Slavie odešel slovenský gólman v roce 2007 na Letnou, terno ale udělal až dalším přestupem do Plzně, kde se stal jedním z hrdinů mistrovské éry Viktorie. Ligová bilance ve Slavii: 55 zápasů. Ligová bilance ve Spartě: 16 zápasů.
Simon Deli (Sparta - Slavia, 2015). V roce 2012 podepsal smlouvu se Spartou, ale nikdy její dres v ligovém mači neoblékl. Po třech letech přestoupil do červenobílého a byla to trefa. Ligová bilance ve Spartě: 0 zápasů/0 gólů. Ligová bilance ve Slavii: 109 zápasů/3 góly.
Josef Hušbauer (Sparta - Slavia, 2015). Jeden z třaskavých přestupů. Odchovanec Sparty se na Letné prosadil až poté, co se vrátil už jako zkušený borec po angažmá v Příbrami, na Žižkově a v Ostravě. V roce 2014 byl vyhlášen nejlepším hráčem i kanonýrem ligy, jen o pár měsíců byl pro klub lehce postradatelným náhradníkem, a tak odešel do Slavie. Nedůvěru červenobílých fanoušků brzy zlomil, stal se jedním z klíčových hráčů na cestě za úspěchy, ze Slavie má další tři tituly. Ligová bilance ve Spartě: 97 zápasů/33 gólů. Ligová bilance ve Slavii: 121 zápasů/22 gólů.
Foto: ČTK
Sport Sport
11. 6. 2021 11:00
Největší zrada? I tak to mnozí radikální fanoušci můžou brát. Srdjan Plavšič je desátým fotbalistou od roku 1994, který z jednoho pražského "S" přestoupil přímo do tábora nesmiřitelného soka. Kdo byli jeho předchůdci?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Řecké úřady začaly přemisťovat stovky migrantů do nového tábora na ostrově Samos. Má kapacitu 3000 lidí

Řecké úřady začaly přemisťovat stovky migrantů do nového uprchlického táboru na ostrově Samos. Informovala o tom agentura AFP. Řecký ministr pro migraci Notis Mitarakis prohlásil, že do tábora bude zpočátku umístěno zhruba 500 lidí z provizorního tábora u vesnice Vathy. Nový tábor, který byl financován z prostředků z Evropské unie, má kapacitu až 3000 lidí.

Tábor má rozlohu 12.000 metrů čtverečních a obklopuje ho vysoký plot s ostnatým drátem. Nachází se na relativně odlehlé části ostrova Samos. U vstupů jsou umístěny detektory a skenery. "Někteří si myslí, že se jedná o vězení, ale já nejsem toho názoru," řekl agentuře AFP jeden z migrantů. Od nového tábora si slibuje zvýšení kvality života, ve starém táboře totiž podle něj panovaly špatné hygienické podmínky.

V novém táboře panuje režim "omezeného pohybu". Migranti mohou pobývat mimo tábor denně od 8 do 20 hodin. Někteří z nich však nemohou tábor opustit vůbec. Jedná se například o osoby, které čekají na vyhoštění. Tento režim kritizují organizace na ochranu práv migrantů.

Starý uprchlický tábor ve vesnici Vathy měl kapacitu zhruba 700 lidí, v minulých letech tam v jeden moment pobývalo ale i desetkrát více lidí. Řecko za to čelilo kritice ze strany mezinárodních organizací. Za finanční pomoci Evropské unie se řecká vláda rozhodla vybudovat na pěti ostrovech, na které směřuje největší počet uprchlíků z tureckých břehů, nová zařízení. Náklady na vybudování nového tábora na ostrově Samos dosáhly 43 milionů eur (přes jednu miliardu korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy