I Plavšič už je přeběhlík. Desítka hráčů, kteří z jednoho "S" šli k odvěkému rivalovi

Vladimír Labant byl prvním přeběhlíkem. Jeho příběh napsal zrovna v derby další kapitolu. A nebyla veselá...
Pavel Novotný (Sparta - Slavia, 2001). Ve Slavii byl dokonce dvakrát. Do Sparty šel přes zahraničí, v roce 2001 se ale z Letné vydal přímo zpět do červenobílých barev. Vicemistr Evropy z roku 1996 má tři tituly se Spartou i jeden ze Slavie. Ligová bilance ve Spartě: 48 zápasů/3 góly. Ligová bilance ve Slavii: 112 zápasů/18 gólů.
Matúš Kozáčik (Slavia - Sparta, 2007). Ze Slavie odešel slovenský gólman v roce 2007 na Letnou, terno ale udělal až dalším přestupem do Plzně, kde se stal jedním z hrdinů mistrovské éry Viktorie. Ligová bilance ve Slavii: 55 zápasů. Ligová bilance ve Spartě: 16 zápasů.
Simon Deli (Sparta - Slavia, 2015). V roce 2012 podepsal smlouvu se Spartou, ale nikdy její dres v ligovém mači neoblékl. Po třech letech přestoupil do červenobílého a byla to trefa. Ligová bilance ve Spartě: 0 zápasů/0 gólů. Ligová bilance ve Slavii: 109 zápasů/3 góly.
Josef Hušbauer (Sparta - Slavia, 2015). Jeden z třaskavých přestupů. Odchovanec Sparty se na Letné prosadil až poté, co se vrátil už jako zkušený borec po angažmá v Příbrami, na Žižkově a v Ostravě. V roce 2014 byl vyhlášen nejlepším hráčem i kanonýrem ligy, jen o pár měsíců byl pro klub lehce postradatelným náhradníkem, a tak odešel do Slavie. Nedůvěru červenobílých fanoušků brzy zlomil, stal se jedním z klíčových hráčů na cestě za úspěchy, ze Slavie má další tři tituly. Ligová bilance ve Spartě: 97 zápasů/33 gólů. Ligová bilance ve Slavii: 121 zápasů/22 gólů.
Foto: ČTK
Sport Sport
11. 6. 2021 11:00
Největší zrada? I tak to mnozí radikální fanoušci můžou brát. Srdjan Plavšič je desátým fotbalistou od roku 1994, který z jednoho pražského "S" přestoupil přímo do tábora nesmiřitelného soka. Kdo byli jeho předchůdci?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 3 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy