I Plavšič už je přeběhlík. Desítka hráčů, kteří z jednoho "S" šli k odvěkému rivalovi

Vladimír Labant byl prvním přeběhlíkem. Jeho příběh napsal zrovna v derby další kapitolu. A nebyla veselá...
Pavel Novotný (Sparta - Slavia, 2001). Ve Slavii byl dokonce dvakrát. Do Sparty šel přes zahraničí, v roce 2001 se ale z Letné vydal přímo zpět do červenobílých barev. Vicemistr Evropy z roku 1996 má tři tituly se Spartou i jeden ze Slavie. Ligová bilance ve Spartě: 48 zápasů/3 góly. Ligová bilance ve Slavii: 112 zápasů/18 gólů.
Matúš Kozáčik (Slavia - Sparta, 2007). Ze Slavie odešel slovenský gólman v roce 2007 na Letnou, terno ale udělal až dalším přestupem do Plzně, kde se stal jedním z hrdinů mistrovské éry Viktorie. Ligová bilance ve Slavii: 55 zápasů. Ligová bilance ve Spartě: 16 zápasů.
Simon Deli (Sparta - Slavia, 2015). V roce 2012 podepsal smlouvu se Spartou, ale nikdy její dres v ligovém mači neoblékl. Po třech letech přestoupil do červenobílého a byla to trefa. Ligová bilance ve Spartě: 0 zápasů/0 gólů. Ligová bilance ve Slavii: 109 zápasů/3 góly.
Josef Hušbauer (Sparta - Slavia, 2015). Jeden z třaskavých přestupů. Odchovanec Sparty se na Letné prosadil až poté, co se vrátil už jako zkušený borec po angažmá v Příbrami, na Žižkově a v Ostravě. V roce 2014 byl vyhlášen nejlepším hráčem i kanonýrem ligy, jen o pár měsíců byl pro klub lehce postradatelným náhradníkem, a tak odešel do Slavie. Nedůvěru červenobílých fanoušků brzy zlomil, stal se jedním z klíčových hráčů na cestě za úspěchy, ze Slavie má další tři tituly. Ligová bilance ve Spartě: 97 zápasů/33 gólů. Ligová bilance ve Slavii: 121 zápasů/22 gólů.
Foto: ČTK
Sport Sport
11. 6. 2021 11:00
Největší zrada? I tak to mnozí radikální fanoušci můžou brát. Srdjan Plavšič je desátým fotbalistou od roku 1994, který z jednoho pražského "S" přestoupil přímo do tábora nesmiřitelného soka. Kdo byli jeho předchůdci?
 

Právě se děje

před 13 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 16 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy