Praha schválila nájemní smlouvu s Bohemians

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 1. 2017 16:29
Klub bude po dobu deseti let Praze platit roční nájemné 1,5 milionu korun.
Fanoušci Bohemians mohou slavit, nájemní smlouva je na světě
Fanoušci Bohemians mohou slavit, nájemní smlouva je na světě | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Praha schválila nájemní smlouvu s prvoligovým fotbalovým klubem Bohemians Praha 1905 o užívání stadionu Ďolíček ve Vršovicích. Klub bude po dobu deseti let platit roční nájemné 1,5 milionu korun. O rozhodnutí rady dnes novináře informoval radní Karel Grabein Procházka (ANO). Znění smlouvy na konci měsíce projedná zastupitelstvo.

Situace kolem vršovického stadionu se řeší řadu let. Praha 10 v prosinci loňského roku schválila vrácení pozemku, který sousedí se stadionem, zpět magistrátu. Byla to podmínka hlavního města, aby koupilo samotný stadion. Soukromý majitel, společnost Bohemians Real, ho nabízí za téměř 140 milionů korun. Procházka dnes řekl, že pracovní skupina složená ze zástupců místní radnice a magistrátu dál řeší budoucnost území.

O převodu stadionu se jedná od roku 2011 a ligovým fotbalistům způsobovala nejistota značné potíže. "Schválili jsme poslední dokument v řadě potřebný k tomu, abychom dali jistotu fotbalovému oddílu a připravili se na budoucnost, jak areál zhodnotit," uvedl radní. Desetiletá smlouva je doplněna o inflační doložku. Po uplynutí doby nájmu je podle radního možné jednat o prodloužení smlouvy.

Bohemians věří, že schválením smlouvy končí dlouholeté peripetie kolem stadionu. "Je to poslední bod, který zbýval ke schválení. Nemělo by se snad už objevit nic, co by bylo potřeba projít nějakým politickým schvalovacím procesem. Ta nejistota kolem stadionu trvá skoro 20 let. Jsme rádi, že to konečně někdo pomohl vyřešit tak, aby Bohemka mohla pokračovat dál. Doufáme, že se to příští čtvrtek podaří na zastupitelstvu schválit," řekl ČTK marketingový manažer Bohemians Svatoslav Baťa.

"Teď už je jen na magistrátních úřednících, až se jim podaří dořešit veškeré papírové věci s majitelem stadionu, zařídit podpis kupní smlouvy a převod majetku do majetku hlavního města," dodal Baťa.

Nynější nájemní smlouva s majitelem stadionu společností Bohemians Real vyprší klubu po skončení ligové sezony. "Poté už nemusí být prodloužena, takže i z toho pohledu jsme rádi, že už to bude schválené a nějaká jistota do budoucna to konečně pro Bohemku je. Věříme, že pro příští licenční řízení už budeme moci dokládat nájemní smlouvu na novém městském stadionu s jistotou na deset let," uvedl Baťa.

"Původní doba, po kterou měla trvat nájemní smlouva, byla vyšší, to snížení na deset let není úplně dobrou zprávou. Ale i tak je to pro nás jistota, za kterou jsme rádi. Bude to o něco vyšší nájemné, než platíme teď, ale pořád si myslím, že to je odpovídající výše," dodal Baťa.

Stadion chtěla původně koupit sama radnice. Vedení Prahy s tím ale nesouhlasilo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy