Potvrzeno. Slávista Bořil jde na operaci s chrupavkou v koleni a čeká ho dlouhá pauza

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 10. 2021 16:59
Fotbalisté pražské Slavie na dlouhou dobu přišli o kapitána Jana Bořila. Třicetiletý reprezentační obránce bude muset s poškozenou chrupavkou kolenního kloubu na operaci a poté ho čeká dlouhá léčba.
Jan Bořil teď slávistický dres nějakou dobu neoblékne, musí na operaci kolena
Jan Bořil teď slávistický dres nějakou dobu neoblékne, musí na operaci kolena | Foto: Milan Kammermayer

Český mistr to potvrdil na svých internetových stránkách.

Bořil v neděli odehrál celé ligové derby na Spartě, které červenobílí prohráli 0:1. V pondělí absolvoval podrobné vyšetření v nemocnici, které ukázalo, že je vážně zraněný.

Vypadl z nominace české reprezentace na nadcházející zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Walesu a Bělorusku stejně jako další dva slávisté Lukáš Masopust a Petr Ševčík, kteří rovněž mají zdravotní potíže.

Vršovický klub už v úterý uvedl, že se Bořil chirurgickému zákroku zřejmě nevyhne. Dnes to Pražané potvrdili.

"Jan Bořil bude muset podstoupit vážnou operaci poškozené chrupavky kolenního kloubu a následně ho čeká dlouhá rekonvalescence. Je to sportovní tragédie," uvedla Slavia.

Bořil se zdravotními problémy zápolil od konce minulého ročníku a letního mistrovství Evropy, kde s českým týmem došel do čtvrtfinále.

Přišel o první měsíc této sezony a poté musel některé zápasy vynechávat. V aktuálním ročníku odehrál jen šest soutěžních utkání.

Fotbalová republika, díl šestý: Dvorec u Nepomuka | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy