Potvrzeno, Matějovský se po osmi letech vrací do Mladé Boleslavi

ČTK ČTK
8. 9. 2016 13:09
Matějovský má v české lize odehráno 254 utkání, vstřelil v nich devět branek. Dalších 15 zápasů a jeden gól zaznamenal v národním dresu.
Marek Matějovský po šesti letech ve Spartě míří do Boleslavi
Marek Matějovský po šesti letech ve Spartě míří do Boleslavi | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Fotbalista Marek Matějovský po šesti letech opouští Spartu. Čtyřiatřicetiletý bývalý reprezentant zamířil z Letné na roční hostování do Mladé Boleslavi, kde začínal kariéru. Středočeský klub o návratu své někdejší opory po osmi letech informoval na tiskové konferenci.

Matějovský působil v Mladé Boleslavi od třinácti let a pomohl týmu k postupu do nejvyšší soutěže. Patřil ke klíčovým hráčům, svými výkony si řekl o první pozvánku do národního týmu a v roce 2008 také o přestup do anglického Readingu. Po dvou letech se pak vrátil do ligy a oblékl dres Sparty, kde dělal i kapitána a klubu za šest let pomohl ke čtyřem trofejím.

V poslední době však i kvůli zranění kolene vypadl ze sestavy, navíc po příchodu Tomáše Rosického by byla jeho situace ještě složitější. Proto se rozhodl pro návrat domů. Mladá Boleslav navíc potřebuje špílmachra poté, co se jí zranil reprezentant Jakub Rada.

Matějovský má v české lize odehráno 254 utkání, vstřelil v nich devět branek. Dalších 15 zápasů a jeden gól zaznamenal v národním dresu.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy