Potvrzeno, lotyšského střelce Ikauniekse ulovil Jablonec. Slavia se domluvila se Zeleným

Jiří Škuba Jiří Škuba
16. 6. 2018 21:57
Lotyšský reprezentant a útočník Jihlavy Davis Ikaunieks se stal hráčem Jablonce, se kterým podepíše čtyřletou smlouvu. Naopak do Slavie by měl právě z Jablonce zamířit Jaroslav Zelený.
Davis Ikaunieks dává sbohem Jihlavě
Davis Ikaunieks dává sbohem Jihlavě | Foto: ČTK

Jablonec - Ani Plzeň, ani Slavia. Nejlepší cizinec uplynulého ročníku HET ligy se stane hráčem Jablonce. Několikatýdenní přestupová sága definitivně skončila v sobotu večer. Cena se pohybuje někde okolo 20 milionů korun.

Letos čtyřiadvacetiletý Ikaunieks odehrál za Jihlavu dvě sezony, tu první s bilancí devíti gólů a tří asistencí, tu druhou s ještě lepšími body: 10+6. "Měli jsme tři nabídky z první ligové pětky, ale myslím, pro Davise je sportovně nejlepší Jablonec," potvrdil přestup hráčův agent Pavel Zíka, podle jehož slov byli Severočeši připraveni zaplatit i nejvyšší částku.

Mezi zájemci o služby lotyšského reprezentanta byla i Slavia, podle některých informací se ovšem chystaný transfer nezdál nejvyššímu slávistickému managementu dostatečně ambiciozní. Navíc svou roli sehrály i peníze. "Za cenu, která byla jako minimální Slavii nabídnuta, tak opravdu ne," nechal se slyšet Tvrdík.

Slavii nicméně v sobotu vyšel jiný přestup, o který dlouhodobě stála. Podle deníku Sport míří do Edenu levý obránce Jablonce Jaroslav Zelený. Letošní vicemistr by za pětadvacetiletého hradeckého odchovance měl zaplatit zhruba 22 milionů. 

Slavia tak v letní přestávce realizovala už třetí transfer, vedle Zeleného získala také libereckého stopera Vladimíra Coufala a brankáře Trnavy Martina Vantrubu. 

 

Právě se děje

Další zprávy