Pospíšil přestoupil z Jablonce do Bialystoku, na odchodu je i Zrelák

ČTK ČTK
4. 7. 2017 16:45
Martin Pospíšil přestupuje z Jablonce do polské Jagellonie Bialystok, tým nejspíš opustí i slovenský reprezentant Adam Zrelák.
Martin Pospíšil
Martin Pospíšil | Foto: Dalibor Sosna

Bialystok - Záložník Martin Pospíšil přestoupil z Jablonce do Bialystoku. Šestadvacetiletého fotbalistu čeká první zahraniční angažmá, s polským vicemistrem podepsal čtyřletou smlouvu. Oba kluby o tom informovaly na svých webech.

Pospíšil přišel do Jablonce v létě 2014 z Olomouce, kde profesionální kariéru odstartoval. Krátce hostoval také v Plzni. Celkem v nejvyšší soutěži odehrál 148 utkání, ve kterých zaznamenal 18 gólů a 20 asistencí.

Člen širšího kádru reprezentace dosud nastoupil za národní mužstvo ve třech duelech, naposledy v listopadu 2015 v přípravě proti Polsku. Pospíšil bude s Jagiellonií usilovat o postup do základní skupiny Evropské ligy.

Jablonec by měl navíc vedle Pospíšila opustit i Adam Zrelák, který má na kontě první starty ve slovenské seniorské reprezentaci. O třiadvacetiletého útočníka, je zájem v druhé německé bundeslize.

"V těchto dnech finalizujeme jeho odchod do Norimberku," sdělil Aktuálně.cz Paska na adresu kapitána slovenské jednadvacítky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy