FC Zbrojovka Brno
30. a 58. Tecl
27. Frydrych
68. Ngadeu

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z posledního kola fotbalové ePojisteni.cz ligy se zaměřením na utkání Slavie s Brnem, Plzně s Jihlavou, Teplic s Duklou a Liberce s Mladou Boleslaví. Všechny zápasy 30. kola startují v sobotu 27. května v 17:00.

Dnes se rozhodne o tom, kdo získá mistrovský titul ve fotbalové ePojisteni.cz lize. Slavia má v tabulce o dva body více než Plzeň, a pokud doma porazí Brno, může slavit. Plzeň bude proti sešívaným na dálku bojovat v domácím utkání s Jihlavou. V tomto přenosu budeme sledovat také boj o Evropskou ligu, do které má momentálně vedle třetí Sparty nakročeno i čtvrtá Mladá Boleslav. Jen o bod za ní jsou však Teplice. Ty hrají doma s Duklou, Mladá Boleslav v Liberci.

EPL, Mladá Boleslav-Slavia: Ruslan Mingazov
EPL, Mladá Boleslav-Slavia: Ruslan Mingazov | Foto: Milan Kammermayer

Základní sestava Slavie:

Pavlenka - Frydrych, Lüftner, Deli, Bořil - Ngadeu - Tecl, Hušbauer, Ščuk, Zmrhal - Škoda (C). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Náhradníci: Kovář - Sýkora, Mingazov, Alvir, Van Buren, Flo, Bílek.

Základní sestava Brna:

Melichárek - Šural, Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Zavadil (C), Polák - Přichystal, Tashchy, Lutonský - Řezníček. Trenér: Svatopluk Habanec.

Náhradníci: Veselý - Jablonský, Krejčí, Litsingi, Rybička, Sedlák.

Slavia na jaře zvládla důležitý domácí zápas s Plzní, ve kterém gólem ze závěru zvítězila 1:0. Jenže přišly remízy s Libercem a Spartou a také další klopýtnutí proti Jablonci. Nicméně Viktoria své šance nevyužila a před posledním kolem nemá situaci ve svých rukách. Slavia v posledních třech zápasech vyhrála 3:1 na hřišti Bohemians, remizovala doma s Duklou 2:2 a zvítězila 2:1 v Mladé Boleslavi. Před rozhodujícím 30. kolem chybí trenéru Šilhavému zranění Dušan Švento a Antonín Barák.

29. kolo, sobota 20. května, 17:00, Mladá Boleslav:

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 1:2 (0:1)

Branky: 89. Chramosta - 11. Ngadeu, 86. Mingazov. Diváci: 5 000.

EPL, Mladá Boleslav-Slavia: Jaroslav Šilhavý
EPL, Mladá Boleslav-Slavia: Jaroslav Šilhavý | Foto: Milan Kammermayer

Ač nemá Plzeň situaci pod vlastní kontrolou a vítězství nad Jihlavou jí ke třetímu titulu v řadě stačit nemusí, připravil si klub pro fanoušky pozápasovou akci. Na nádvoří Plzeňského pivovaru se bude po dobu 90 minut po zápase čepovat pivo zdarma. Připravený je hudební doprovod, ohňostroj, viktoriánské poděkování či soutěže o permanentky a další ceny.  "Rozhodli jsme se připravit pro všechny naše fanoušky malé poděkování za jejich vynikající podporu po celou sezonu," uvedl pro webové stránky Viktorie šéf klubu Adolf Šádek.

EP, Brno-Plzeň: děkovačka Plzně fanouškům
EP, Brno-Plzeň: děkovačka Plzně fanouškům | Foto: Lukáš Caha

Brno se dokázalo zachránit, do druhé ligy sestoupí Hradec Králové a Příbram. Zbrojovka si uhrála setrvání v nejvyšší soutěži právě v Příbrami, kde před dvěma týdny zvítězila 3:2. Velmi důležitý byl z brněnského pohledu také domácí úspěch se Zlín (2:0) ještě o týden dříve. Zlepšenou formu ukázala Zbrojovka i v dosud posledním kole, kdy doma trápila Plzeň do posledního hvizdu. Nebýt gólu "last minute" v podání Krmenčíka, slavila by Slavia titul už před týdnem. Západočeši zvítězili v Brně 1:0.

29. kolo, sobota 20. května, 17:00, Brno:

FC Zbrojovka Brno - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 90+2. Krmenčík. Diváci: 6 158.

EP, Brno-Plzeň: Pavel Zavadil - Marek Bakoš
EP, Brno-Plzeň: Pavel Zavadil - Marek Bakoš | Foto: Lukáš Caha

Také Plzeň doma nastoupí proti soupeři, který už má záchranu zajištěnou a v tabulce se může zlepšit maximálně na třinácté místo. Jihlava zkusí na hřišti favorita zabojovat proti sestavě, ve které budou Viktorii scházet zranění Martin Zeman a Matúš Kozáčik. Slovenského brankáře zastupuje Petr Bolek. V podzimní části Plzeň v Jihlavě uspěla jen těsně, poměrem 2:1. To Slavie Brno na jihu Moravy rozstřílela 4:1.

Tisková konference a trénink Viktorie Plzeň před 3. předkolem Ligy mistrů 2016. Petr Bolek | Foto: Tomáš Liška

Michael Ngadeu-Ngadjui bude mít dnes na Strahově speciální podporu.

A na tribuně už sedí věrný fanoušek "sešívaných" František Ringo Čech.

Utkání Slavie proti Brnu bude řídit hlavní rozhodčí Zbyněk Proske, kterému pomohou na čarách Jaroslav Kubr a Jiří Kříž. Utkání Plzně s Jihlavou dostal na starost Miroslav Zelinka, duel Teplic s Duklou odřídí Jiří Houdek a souboj mezi Libercem a Mladou Boleslaví Emanuel Marek. Plzeň hraje o třetí titul v řadě, slávisté by se ze zisku trofeje radovali po osmi letech.

Kvůli koncertům neodehraje Slavie poslední utkání v Edenu, ale na stadionu Evžena Rošického na Strahově. Zpustlý stadion se musel hodit před utkáním proti Brnu pořádně do pucu.

Obě mužstva již na Strahově nastupují na trávník. Slavia bude hrát v červeno-bílých dresech, Brno ve žlutém. V Praze panuje nádherné počasí a fanoušci jsou natěšeni.

Slávističtí fanoušci rozvinuli před zápasem obrovský transparent s nápisem "šampioni". Písmeno "P" ovšem měli obráceně, tak ho museli narychlo obracet.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Slavia rozehrála ze středového kruhu a okamžitě se nahrnula na útočnou polovinu. Zmrhal vybojoval v souboji s brněnským Šuralem autové vhazování poblíž praporku.

2.

Bořil hodil balon až do šestnáctky a po odraženém míči šel Ščuk. V souboji se Zavadilem se ale provinil vysokou nohou. Brněnský kapitán se po chvíli zvedl z trávníku.

3.

Škoda měl po přihrávce od Ščuka k balonu daleko. Centr do pokutového území z pravé strany posléze chytil brankář Melichárek a rozehrává.

4.

Brňané míč neudrželi a po Pavlenkově výkopu se dostala k míči zase Slavia. Přihrávka Ngadeua nikoho ze spoluhráčů nenalezla.

5.

Řezníček donutil svým napadáním Lüftnera k odkopu do zámezí. Polák oslovil ve středu hřiště Zavadila, jehož dalekonosná tečovaná střela končí rohovým kopem.

6.

Škoda zasáhl v pádu a odvrátil první Zavadilův roh znovu do autu. Ani druhý centr zkušeného brněnského záložníka před branku Pavlenky nedolétl.

Marek Bakoš a s ním celé Štruncovy sady se už ve třetí minutě radovali z gólu, ovšem radost to byla předčasná. Při kombinaci na levém křídle totiž dostal Václav Pilař přihrávku do ofsajdu a i když pak parádně nahrál Bakošovi na gólovou střelu, celou akci krátce poté znehodnotil zdvižený praporek pomezního. Plzeň - Jihlava tedy stále 0:0.

8.

Brno zatím rozhodně nepůsobí dojmem, že by v Praze chtělo něco odevzdat. Nebezpečná střela Přichystala z pravé strany byla sražena na rohový kop.

9.

Zbrojovka už si vypracovala čtyři rohové kopy, ale ani v jednom případě nedokázala ohrozit Pavlenkovu branku. Slavia na svou první útočnou šanci stále čeká.

10.

Po deseti minutách zůstává situace stejná také v zápase Liberce s Mladou Boleslaví a Teplic s Duklou. Na žádném z těchto stadionů ještě gól nepadl.

11.

Slávistům nevyšla akce středem hřiště a Zmrhal o balon přišel. Na opačné straně zastavil Přichystalův průnik Ngadeu. O míč se bojuje ve středu hřiště.

12.

Tecl nepustil Vraštila do akce po levém křídle, navíc se povedlo získat autové vhazování pro vlastní tým. Jenže Slavia se neprosadila a rozehrává Melichárek.

13.

Zmrhal unikl v protiútoku po levé straně a nadvakrát se mu podařilo odcentrovat. Kijanskas vrátil míč přímo na nohu Zmrhalovi, po jehož dalším centru hlavičkoval Hušbauer rybičkou vedle. První náznak šance pro sešívané.

Viktoria Plzeň vede v 15. minutě nad Jihlavou 1:0. Bakošovi sice první branku neuznali pro ofsajd, ale o deset minut později už se radoval zcela v souladu s pravidly. Slovenský forvard dostal přihrávku na kraj vápna, zasekl míč a s pomocí výrazné teče obránce soupeře dostal balon za záda Hanuše.

Marek Bakoš a David Limberský slaví branku
Marek Bakoš a David Limberský slaví branku | Foto: ČTK
16.

Plzeň vede, a tak je Slavia teď ještě pod větším tlakem. Po standardní situaci z pravé strany hlavičkoval Lüftner a Melichárek vytáhl míč těsně nad horní tyčku.

17.

Melichárek vyrazil centrovaný balon ze šestnáctky, ale v souboji s Ngadeuem a spoluhráčem Tashchym si přivodil zranění. Probíhá ošetřování brněnského gólmana.

19.

Melichárek se dal do pořádku a pokračuje ve hře. Mezitím se hráči obou mužstvem občerstvili. Po odkopu Kijanskase vhazuje Frydrych na útočné polovině.

19.

Frydrych oslovil Ščuka, a ten centroval z pravé strany před branku. Melichárek si s nepříjemně padajícím míčem poradil. Teď už má Slavia více ze hry.

20.

Řezníček obdržel na levé straně výbornou průnikovou přihrávku, ale přibrzdil ho osobní souboj s Lüftnerem. Situace skončila odkopem od Pavlenkovy branky.

21.

Škoda nemohl po Zmrhalově centru zakončovat, míč totiž odkopl Vraštil. Tohoto brněnského obránce později při napadání rozehrávky fauloval Tecl.

22.

Ngadeu uprostřed hřiště přehlavičkoval Tashchyho, ale slávisté míč pod kontrolu nedostali. Nicméně po faulu Lutonského na Hušbauera rozehrávají domácí přímý kop.

23.

Slavia rychle rozehrála, Brňané si však kanonýra Škodu pečlivě pohlídali. O chvíli později byl kapitán Slavie nachytán, kterak se vrací z ofsajdu.

24.

Zavadil rozehrál pátý roh Brna velmi dobře, ale nikdo z jeho spoluhráčů si do potřebného prostoru nenaběhl. Frydrych se pomalu chystá vhazovat.

25.

Pavlík srazil brněnskou přihrávku na roh, ale ještě předtím Zbrojovka střídá. Zraněný Dušan Melichárek musí ze hry, nahrazuje ho Vlastimil Veselý.

26.

Slávisté nalezli do malého vápna ve velkém počtu. Nepříjemný vstup do zápasu pro Veselého.

27.

Tak tohle je opravdu hodně nepovedená premiéra brankáře Veselého v lize. Po rohu Slavie se na malém vápně srazil se spoluhráčem Kijanskasem a MICHAL FRYDRYCH dopravil balon odrazem o levou tyčku do branky - 1:0!

Plzeň po půlhodině hry stále vede nad Jihlavou 1:0. I když branka Bakoše padla po šťastné teči, jedná se o vedení zcela zasloužené. Plzeň Vysočinu v podstatě nepustila za polovinu a za třicet minut hry vyprodukovala už sedm střel (a tři ofsajdy), což dostatečně vypovídá o jejím tlaku.

30.

Sešívaní přidávají po třech minutách druhou branku a mohou se dostatečně uklidnit. Zmrhal pláchl po levé straně a přesným centrem našel hlavu STANISLAVA TECLA, jenž zakončením k tyči nedal šanci nešťastníkovi Veselému - 2:0!

32.

Brno hrálo od počátku velmi sympaticky, jenže po střídání zkušeného Melichárka dvakrát inkasovalo. Především první branka jde na vrub gólmana Veselého.

33.

Zbrojovka se po delší době dostala na útočnou polovinu, ale Tashchy střílel zpoza šestnáctky nepřesně. Na opačné straně zastavil nadějnou akci Slavie ofsajd.

34.

Veselý odkopl do zámezí a následně se střetl s Hušbauerem. Slávisté dobře vědí, kde má Brno momentálně svůj slabý článek. Zbrojovce se pokus o brejk moc nepovedl.

35.

Tashchy fauloval před pokutovým územím Ngadeua a Slavia bude kopat nebezpečnou standardní situaci. Sešívaní v posledních minutách diktují tempo hry.

36.

Rozehrávat bude nejspíš Hušbauer, ještě předtím sudí Proske uklidňuje dvojici Škoda - Kijanskas.

37.

Slávisté mohli vést už o tři branky. Hušbauer nalezl na zadní tyči nabíhajícího Lüftnera, který hlavičkoval jen do boční sítě! Srazil se s Vraštilem, oba jsou ošetřováni.

Liberec vede doma nad Mladou Boleslaví už 2:0, a tak mají Teplice ještě větší šanci zabojovat o Evropskou ligu. Skláři hrají s Duklou zatím bez branek.

39.

Ošetřování skončilo a pokračuje se ve hře. Brno se pomalu posouvalo na útočnou polovinu, jenže Vraštil potom odevzdal balon brankáři Pavlenkovi.

40.

Zmrhal obral Tashchyho a utekl po levé straně. Šural srazil balon na rohový kop a slávisté se stěhují do pokutového území.

41.

Brňané se ubránili a sami mohli podniknout rychlý protiútok. Jenže Ngadeu ukázkovým skluzem zastavil Řezníčka a odklidil míč také před Tashchym.

41.

Brněnský trenér Habanec střídá v prvním poločase už podruhé. Ze hry je stažen obránce Lukáš Vraštil, na hřiště místo něj nastupuje Tomáš Jablonský.

Teplice před koncem první půle stupňují tlak v domácím zápase s Duklou, ale stav zůstává bezbrankový. Liberec vede nad Mladou Boleslaví 2:0, Plzeň nad Jihlavou 1:0.

42.

Fanoušci Slavie začali odpalovat pyrotechniku, ale viditelnost na hřišti zatím zůstává dobrá. Řezníčkovu ránu z dálky zkrotil brankář Pavlenka.

43.

S tou viditelností to ale tak veselé nebude. Kouř ze slávistického ohňostroje zahalil trávník a utkání je přerušeno! Obě mužstva zatím čekají před střídačkami.

V Plzni právě skončil první poločas. Domácí vedou 1:0 po brance Marka Bakoše, ovšem jejich aktivita značně opadla poté, co se dozvěděli zprávu ze Strahova, kde Slavia vede 2:0. Jihlava zatím vypadá velmi odevzdaně a dopředu není příliš nebezpečná.

45.

Zhruba po třech minutách se na Strahově pokračuje ve hře, nastavuje se pět minut.

45+1.

Polák odhlavičkoval Deliho pas a k míči se dostal Zavadil. Také po výkopu brankáře Veselého drží míč Jihomoravané, konkrétně Tashchy.

První poločas skončil také v Liberci a Teplicích. Liberec vede po brankách Baroše a Kerbra z penalty nad Mladou Boleslaví 2:0, Teplice hrají s Duklou bez branek. V případě takových výsledků udrží Mladá Boleslav čtvrté místo.

45+3.

Hušbauer si za šestnáctkou připravil střeleckou pozici a Veselému míč napoprvé vypadl. Pak už mu ale pomohli spoluhráči a odkopli balon do bezpečí.

45+4.

Brňané hrají v nastavení aktivně a drží hru na útočné polovině.

45+5.

Nepříjemná zpráva pro Brno. Po souboji s Milanem Škodou (SLA) musí být ošetřen také střídající brankář Veselý. Slávistický kapitán vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

45+5.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně v 18:07.

Zbrojovka začala na Strahově nebojácně a v prvních minutách často podnikala výlety na útočnou polovinu, rozehrávala dokonce pět rohových kopů. Slavia se však ubránila a po střídání zraněného brankáře Melichárka udeřila. Náhradník Veselý se srazil s vlastním spoluhráčem a Frydrych otevřel skóre. Na jeho trefu navázal o tři minuty později Tecl a přesnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Sešívaní jsou tak po prvním poločase velmi blízko mistrovskému titulu, ačkoliv Plzeň vede nad Jihlavou 1:0. V boji o Evropskou ligu zůstává čtvrtá Mladá Boleslav, ale pokud v Liberci prohraje a Teplicím se podaří zvítězit nad Duklou, tak fotbalisté z města škodovek o evropskou soutěž přijdou.

46.

Druhý poločas začal.

46.

Přichystal to při napadání Frydrychovy rozehrávky přehnal s agresivitou a fauloval střelce první branky. Akce Tecla po pravé straně Slavii zakončení nepřinesla.

47.

Šural pod tlakem odkopl balon do zámezí a po vhazování Bořila se sešívaní posunuli ještě více dopředu. Pavlík byl naháněn dvěma protihráči a situaci si nekomplikoval.

48.

Zavadil nestačil zastavit Zmrhala, jehož povedený centr dolétl až na zadní tyč. Jenže tam si nikdo ze slávistů nenaběhl a Brňané mohou v klidu rozehrát.

49.

Řezníček se pokoušel po pravém křídle projít před branku, ale byl zdvojen domácími hráči. Přichystalův centr odhlavičkoval před Lutonským Frydrych.

50.

Zbrojovka drží míč na kopačkách, ale kombinuje především na obranné polovině. Kijanskas zapojuje po přihrávce od Pavlíka do hry také brankáře Veselého.

Zatímco Teplice se doma stále marně pokoušejí o první branku proti Dukle, Liberec navýšil vedení nad Mladou Boleslaví na 3:0. Boleslav teď musí věřit Dukle, že neprohraje.

53.

Zmrhal nestihl zpracovat míč na hrací ploše, ale zakopl jej tak, aby Brňané vhazovali na obranné polovině. Slavia tak může na soupeře pohodlně nalézt.

54.

Nátlak skončil faulem a nedovoleným zákrokem si proti Zavadilovi pomohl o něco později i Ngadeu. Brněnská rozehrávka je zdlouhavá a bez nápadu.

V Plzni už máme za sebou hodinu hry. Domácí jsou stále lepším celkem, byť se Vysočina začíná dostávat trochu do hry. Druhý gól ale za úvodní čtvrthodinku druhé půle viktoriáni nepřidali. Zatím tedy stále platí Plzeň - Jihlava 1:0.

55.

Šuralovi se povedlo odcentrovat z pravé strany za záda Lüftnera, kam si naběhl Lutonský. Ve velké šanci ale střelou z voleje nedokázal trefit Pavlenkovu branku!

56.

Liberec vede po gólu Potočného a druhém zásahu Baroše nad Mladou Boleslaví už 4:0. Pokud Teplice porazí Duklu (v 57. minutě hrají 0:0), postoupí do druhého předkola Evropské ligy.

57.

Poprvé v zápase střídá také domácí trenér Šilhavý. Utkání končí pro Michaela Lüftnera, kterého zřejmě trápí zdravotní potíže. Zastoupí ho Per-Egil Flo.

Také v Plzni střídají gólmani. Při zákroku proti Ikaunieksovi se zranil Petr Bolek a do domácí brány zamířil Dominik Sváček, který si tak odbude v lize premiéru.

58.

Po krásné akci přidala Slavia třetí branku a o mistrovském titulu je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Ngadeu přihrál po pasu od Zmrhala z první STANISLAVU TECLOVI, který z úhlu vyzrál na Veselého a poslal míč od tyče do sítě - 3:0!

61.

Slavia si bude moci poslední půlhodinu utkání zřejmě naplno užít. Fanoušci na tribunách už oslavují, na hřišti teď sešívaní trochu více nechávají hrát Brno.

62.

Per-Egil Flo (SLA) fauloval na pravé straně pronikajícího Přichystala a po zásluze obdržel žlutou kartu. Zavadil rozehraje zajímavou standardní situaci.

63.

Zavadilův centr na přední tyč odhlavičkoval Ngadeu, po dalším souboji s norským obráncem se Přichystal zvedá jen ztěžka. Obě mužstva se proto opět občerství.

64.

Pavlík nechtěl podstoupit souboj se Škodou, a proto přihrál dozadu brankáři Veselému. Ani Polák s Kijanskasem se dopředu zrovna neženou.

V Teplicích je po hodině hry skóre stále bezbrankové, Stínadla už se ale stihla rozloučit se Štěpánem Vachouškem, který v posledním utkání kariéry vystřídal za ohlušujícího potlesku.

65.

Poslední střídání Brna v zápase. Jana Poláka nahrazuje jmenovec Jan Sedlák.

66.

Veselý po rohovém kopu vyboxoval míč za šestnáctku, odkud pálil Hušbauer. Skákavý balon ale z voleje netrefil dobře a brněnský brankář bude rozehrávat.

68.

Po deseti minutách přidává Slavia čtvrtý zásah! MICHAEL NGADEU vedl přečíslení, ale rozhodl se vzít situaci na sebe. Zpoza velkého vápna vypálil přesně k levé tyči a zaznamenal už šestý zásah v sezoně - 4:0!

V Plzni vše směřuje k poklidnému vítězství Viktorie nad Jihlavou. Domácí v pohodě kontrolují hru a i když si vypracovali v průběhu druhé půle několik dobrých šancí, stále vedou pouze 1:0. Do konce zápasu v tuto chvíli zbývá 15 minut.

70.

Bořil si zprava navedl míč doprostřed a vypálil z hranice šestnáctky. Veselý předvedl dobrý zákrok a vyrazil míč do zámezí. Slavie vede na střely na branku 9:1.

71.

Ngadeu zaváhal ve středu pole a odevzdal míč Přichystalovi. Po jeho přihrávce však Řezníček dával míč do ofsajdu. V pohodě rozehrává gólman Pavlenka.

72.

Tecl pronikl po pravém křídle a jeho centr byl sražen na roh. Dnešní utkání sleduje 12 300 diváků, na Strahově je vyprodáno. Kapacita pro toto utkání přitom musela být snížena.

73.

Frydrych po rohovém kopu hlavou vracel míč Teclovi, který zakončoval z penaltového puntíku. Místo hattricku ale zamířil pouze do náruče Veselého.

74.

Zmrhal pálil z levé strany nad branku. Slavia si užívá konec zápasu a útočí i za stavu 4:0. Fanoušci už se poprvé odhodlali k pokřiku "Mistři, mistři".

76.

Teplice hrají s Duklou stále bez branek, a v Evropské lize je tak jednou nohou stále Mladá Boleslav. Vypadá to, že mistrovský titul budou s chlapci slavit i slávistické ženy.

77.

Mimo boj o titul je ve hře stále také cena pro nejlepšího střelce. Milan Škoda i David Lafata mají na kontě patnáct přesných zásahů, dnes ani jeden z nich neskóroval.

79.

Brňané kontrolují balon na polovině hřiště, ale před branku Pavlenky se nemohou dostat. Utkání už se za stavu 4:0 jen dohrává, Slavia se nemůže dočkat titulu.

80.

Fanoušci vyvolávají jméno Jiřího Bílka, který sedí pouze na střídačce. Jako by tím dávali trenéru Šilhavému, aby ještě kapitána a oddaného slávistu poslal na hřiště.

81.

Nyní ovšem střídá Stanislav Tecl. V dnešním utkání vstřelil do sítě Brna dvě branky a má odpracováno. Závěrečné minuty si užije Ruslan Mingazov.

82.

Řezníček si na pravém křídle zasekl balon a odcentroval na zadní tyč. Tam si dobře poradil Frydrych a odhlavičkoval míč za šestnáctku. Nepřesně pak střílel Zavadil.

Tak přeci jen se ještě v Plzni mění skóre. Jihlava si dává druhý vlastní gól a opět u toho byl hostující bek David Štěpánek, který v hlavičkovém souboji s Davidem Poznarem míč umístil přesně na zadní tyč. Plzeň - Jihlava 2:0.

83.

Chvíle Jiřího Bílka skutečně přišla a trenér Šilhavý ho za potlesku tribun posílá na hřiště. Zápas skončil pro Michaela Ngadeua, jednoho z největších slávistických hrdinů celé sezony.

85.

Slávisté kombinují na obranné polovině a drží míč ve své moci. V Teplicích se hraje v 86. minutě stále bez branek. Dukla drží Mladou Boleslav na příčce pro Evropskou ligu.

86.

Mexická vlna obíhá strahovský stadion. V Plzni je dohráno. Viktoria za potlesku tribun poráží Jihlavu 2:0, titul ale slavit nemůže. I přesto ale mohou být v Plzni spokojeni, pod novým koučem Pavlem Vrbou si zahrají o Ligu mistrů.

87.

Slávističtí fanoušci už to nemohou vydržet a z tribun se nahrnuli těsně za branku. Do konce zápasu už skutečně zbývá jen pár minut. Snad do té doby nikdo nevnikne na hřiště.

88.

Na střídačce se fotbalisté a realizační tým Slavie drží za ramena a odpočítávají poslední minuty. Hlavička Škody těsně minula pravý horní roh branky.

89.

Liberec vyhrál nad Mladou Boleslaví 4:0, v Teplicích se v zápase s Duklou nastavují čtyři minuty. Aktuální stav 0:0 ale Teplicím k posunu na čtvrté místo nestačí.

90.

Slávistická lavička už se chystá na oslavy, Veselý se možná napřahuje k poslednímu výkopu. Mistrovské oslavy za chvíli vypuknou.

90.

Nenastavuje se ani minuta, utkání končí. Slavia získává mistrovský titul!

Příznivci Slavie vnikli na trávník a objímají se s hráči. Všeobjímající euforie teď panuje na stadionu Evžena Rošického. Jaroslav Šilhavý a Jaroslav Tvrdík už ochutnali vítězné pivo z tupláku.

Hřiště je obsypáno nadšenými fanoušky, kteří slaví zisk mistrovského titulu po osmi letech. Fanoušci se fotí s hráči a radují se.

Jaroslav Šilhavý: "V noci jsem skoro nespal, jak jsem byl nervózní. Teď jsem nesmírně rád, že se nám povedlo uhrát titul před našimi fanoušky. Chci poděkovat všem klukům z kabiny a také vedení."

Jan Rajnoch se podle informací O2 Sport vsadil, že v případě slávistického titulu vystoupí v televizním pořadu Tiki-taka ve slipech. "Rád se na něj přijdu podívat," směje se trenér Šilhavý.

Teplice nakonec podlehly Dukle 0:1, a tak končí v tabulce na pátém místě.

1. Slavia, 2. Plzeň, 3. Sparta, 4. Mladá Boleslav, 5. Teplice

Slavia prohrála v letošní sezoně jen jednou v Plzni, od té doby v lize neprohrála šestadvacet utkání v řadě. V samostatné české historii slaví sešívaní čtvrtý titul.

Na trávníku už se všechno chystá k předáváním mistrovského poháru.

Trofej je nachystána, stejně jako jsou připraveny hostesky se zlatými medailemi. Slávisté se v šatně převlékli do mistrovských triček a nyní se vracejí, aby byli oceněni.

Velmi bouřlivě slaví také vedoucí mužstva a srdcař Stanislav Vlček.

Obrovský potlesk patří Jaroslavu Šilhavému, pod nímž neprohrála Slavia ani jedno ligové utkání. Prezident klubu Jaroslav Tvrdík mu se slzami v očích gratuluje.

Pro zlaté medaile si postupně chodí jeden hráč za druhým, načež se šikují na mistrovském podstavci ve tvaru slávistické hvězdy. Za chvíli dostanou pohár.

Spolu s Davidem Lafatou nejlepší střelec ligy - Milan Škoda.

Muris Mešanovič si přišel pro medaili i se zraněným kolenem. Přichází i Michael Lüftner, který zahájí příští sezonu v Kodani. Antonín Barák přestoupí zase do Udine.

Jiří Bílek odehrál na jaře jen posledních pár minut v dnešním utkání, přesto mu patří obrovský aplaus. Kapitán mužstva přebírá pohár pro mistra ePojisteni.cz ligy.

Oslavy mohou naplno propuknout. Slávisté zvedají pohár nad hlavu!

Sešívaní se radují v záplavě červeno-bílých konfet a hráči si postupně vyměňují pohár.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. S konstatováním, že se Slavia stala mistrem české ligy a do kvalifikace o Evropskou ligu postoupí spolu se Spartou Mladá Boleslav, se s vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.