Poločas hrůzy, pak demolice. Slavia ovládla vršovické derby, kopala dvě penalty

19. 9. 2021 21:04
Fotbalisté Slavie po obratu a pěti gólech po přestávce zvítězili v pražském vršovickém derby na půdě Bohemians 1905 vysoko 5:1. "Klokany" poslal ve šlágru 8. ligového kola do vedení ve 22. minutě Jan Chramosta, ale obhájce titulu po změně stran v rozmezí necelých 10 minut dal hned tři branky.
Radost hráčů Slavie
Radost hráčů Slavie | Foto: Milan Kammermayer

V 56. minutě z penalty srovnal Nicolae Stanciu, za chvíli otočil stav střídající Ondřej Lingr a vzápětí zvýšil Jan Kuchta. Poté ještě další pokutový kop proměnil střídající Michael Krmenčík a skóre uzavřel Ivan Schranz.

Slávisté protáhli rekordní sérii bez ligové porážky na 53 utkání a zůstali jediným týmem této sezony nejvyšší soutěže, který ještě neprohrál. "Červenobílí" mají k dobru odložený duel s Olomoucí a z druhého místa tabulky ztrácejí dva body na vedoucí Plzeň. Bohemians nebodovali po dvou výhrách za sebou a jsou osmí.

Trenér Slavie Trpišovský udělal po čtvrteční výhře 3:1 nad Unionem Berlín v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy hned sedm změn v základní sestavě, do níž se vrátily některé opory včetně kapitána Bořila.

Hosté zahrozili jako první, Schranzovu střelu ale v poslední chvíli zblokoval Köstl. V 17. minutě pak Stanciuovu ránu z velkého úhlu vyrazil brankář Le Giang.

Za pět minut otevřeli skóre Bohemians, kteří využili krátkou přesilovku po zranění Takácse. Ousou odvrátil Květův centr jen k Fulnekovi, po jehož zblokované střele se dostal k dorážce Chramosta a zamířil pohotově k přední tyči. Třicetiletý útočník, jenž v Ďolíčku hostuje z Jablonce, skóroval potřetí v ligové sezoně.

Další Chramostův pokus vzápětí zblokovala obrana na roh. Favorit mohl srovnat v 37. minutě, Kuchta a Bořil ale netrefili míč po Bahově přízemním centru. Těsně před přestávkou z dobré pozici vypálil nad Samek.

Trpišovský o poločase dvakrát vystřídal a jeho svěřenci brzy vyrovnali. Poté, co po Köstlově zákroku upadl ve vápně Bořil, sudí Berka po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil penaltu a Stanciu v 56. minutě nezaváhal. Rumunský záložník se trefil poprvé v ligovém ročníku.

Bohemians po pauze vůbec nestíhali a za dalších šest minut už prohrávali. Po centru z levé strany se dostal míč ke střídajícímu Lingrovi a ten přes Le Giangovy prsty protlačil balon za čáru. Dvě minuty nato vyrazil domácí brankář Schranzovu nepříliš důraznou hlavičku jen před sebe a nabíhající Kuchta zblízka zvýšil.

Slávisté naprosto dominovali a v 72. minutě vedli už 4:1. Köstl se ve vlastním vápně dopustil dalšího faulu a střídající Krmenčík z penalty s přehledem zavěsil. Skóroval poprvé po příchodu do Edenu. Reprezentační útočník poté přiťukl hlavou Schranzovi a slovenský útočník napálil míč pod břevno. Připsal si šestý gól v ligové sezoně a dotáhl nejlepšího střelce olomouckého Hálu.

Slávisté dali v samostatné ligové historii v zápase proti Bohemians poprvé pět branek. Snížit mohl střídající Kovařík, mířil však jen do břevna. V nastavení pak Bederku ve velké šanci vychytal Mandous.