Sparta musela tvořit, což jí moc nešlo. Po druhém gólu už byl soupeř bezmocný, všiml si Polák

ČTK ČTK
26. 8. 2017 21:15
Zkušený brněnský záložník Jan Polák byl proti Spartě vyhlášen mužem zápasu. Bývalý reprezentant po zápase vysvětlil, proč jeho tým nakonec vyhrál zápas.
Jan Polák ve výskoku před úvodním gólem zápasu.
Jan Polák ve výskoku před úvodním gólem zápasu. | Foto: ČTK

Brno - Nejzkušenější hráč současného kádru fotbalistů Zbrojovky šestatřicetiletý Jan Polák si pochvaloval dnešní nečekanou výhru nad Spartou, ke které pomohl první brankou. Favorizovaní Pražané v duelu s posledním týmem ligy působili po celé utkání hodně bezradným dojmem. Na bojovně naladěného a takticky dobře připraveného protivníka nedokázali kromě bezhlavého a nepřesného nakopávání míčů před branku nic kloudného vymyslet.

"Vyhovovalo nám, že jsme hráli defenzívně a nemuseli tvořit. Nechtěli jsme dnes fotbalově oslňovat. V našem výkonu bylo podle plánu nasazení, bojovnost, vůle porvat se se Spartou o body. Což se nám povedlo," řekl Polák, po jehož hlavičce ve 22. minutě získalo Brno jednobrankový náskok.

"Nechci se pochvalovat. Ale byl to super začátek. Musím říci, že jsme se v týdnu na tyto momenty připravovali. Chtěli jsme minimum standardních situací, které se nám nabídnou, využít. Pilík trestňák přesně kopl, já jsem to hlavou lízl. Nevím, jestli to ještě někdo ze Sparťanů tečoval," popsal Polák vedoucí branku Brna.

Inkasovaný gól Spartu zcela vyvedl z herního konceptu. "Po získání náskoku jsme se zatáhli. Sparta musela více tvořit, Což jí dnes moc nešlo. Ve druhém poločase jsme se dostali k odraženému míči opět po standardní situaci a přidali druhý gól. Po něm už byla Sparta bezmocná," všiml Polák.

Fanoušky zajímá bojovnost a uhrané body

Brno nastoupilo poprvé bez odvolaného trenéra Svatopluka Habance, který odnesl mizerný vstup týmu do nové sezony. "Mrzí mě, že pro nás liga začala výhrou až dnes a něco podobného nepřišlo v úvodu sezony. V přípravných zápasech jsme přitom hráli dobře. Potom na nás padla deka," uvedl Polák.

"Nesmíme si myslet, že když jsme porazili Spartu, tak už půjde všechno samo. Potřebujeme si stále připomínat, jak jsme dnes bojovali, pomáhali si. V tom by to mělo všechno začínat. Je možné, že budeme muset přejít na variantu soubojů a dobrého bránění. A budeme sbírat body. Což je důležitější, než předvedená hra. Fanoušky zajímá více bojovnost a bodové zisky, než předvedená hra po prohře 0:3," naznačil Polák možnou cestu Brna z krize.

Současné výsledkové trápení Sparty nechtěl příliš komentovat. "Něco podobného jsem zažil ve Wolfsburgu, kdy bylo strašně moc hráčů v týmů. Trenér Magath si neustále vodil další hráče. Ostatní byli na odpis. Navzdory změnám se nám výsledkově nedařilo. Totéž jsem zažil v Norimberku, kde si kádr sedl až po devíti měsících. Ve Spartě ale vědí, co dělají," dodal Polák.

 

Právě se děje

před 18 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy