Trézéguet přeci jen slávistou? Trpišovský naději na příchod hvězdného záložníka nevzdává

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 7. 2018 13:18
Slavia o Hasana usiluje, neboť chce posílit ještě alespoň o jednoho křídelního hráče. Příchod však zatím na spadnutí není.
Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský | Foto: Milan Kammermayer

Wels - Přestože podle některých médií z přestupu egyptského fotbalisty Mahmúda Hasana, hrajícího pod přezdívkou Trézéguet, do Slavie nejspíš sejde, kouč Pražanů Jindřich Trpišovský se nevzdává naděje, že červenobílí třiadvacetiletého reprezentačního záložníka přece jen získají. Hráč turecké Kasimpasy podle něj figuruje mezi zhruba třemi jmény, o která Pražané usilují.

"Šance žije, ale pořád to procenty lítá nahoru a dolů. Je to jeden z hráčů, u kterých bychom byli rádi, kdyby přišel, protože jsme hráče sledovali hodně dlouho. Kdyby z nich nic nevyšlo, byl by to problém," citoval klubový web Trpišovského.

Slavia o Hasana usiluje proto, že chce ještě posílit aspoň o jednoho křídelního hráče. "Potřebovali bychom jednoho stranového hráče, protože v případě, že by nám někdo z trojice Miňo Stoch, Jarda Zmrhal a Mick van Buren vypadl, dostali bychom se do stejné situace jako na jaře. Ideální by bylo, aby nově příchozí hráč mohl hrát na více postech jako (Alexandru) Baluta, ale chceme, aby jeho nejsilnější post byla křídelní pozice," uvedl Trpišovský.

"Byli bychom rádi, kdyby to byl někdo z hráčů, které jsme fakt dlouho sledovali. V případě Trézégueta osobně, lítali jsme do Turecka a máme o něm dobré informace. Byl bych rád, kdyby to byl někdo z okruhu třech hráčů, kteří se skloňují. Pokud to nedopadne, bylo by hodně složité hledat někoho, o kom nemáme úplný přehled," doplnil Trpišovský.

Žádný příchod ale podle něj momentálně není na spadnutí. "Ta jména tam jsou, ale mění se to každým dnem. Aktuálně nevypadá, že by bylo něco vyloženě na spadnutí. Jsou to zahraniční hráči, ale je třeba vzít v potaz, že za týden hrajeme ligu, potřebovali by adaptaci, obzvláště ti zahraniční. Nebylo by to tak, že by přišli a hráli by," řekl Trpišovský po sobotní výhře 2:1 nad ruským Rostovem v generálce na start nové sezony.

Na výkonu ještě našel nedostatky. "Dostali jsme zbytečný gól po stejné situaci jako v utkání s maďarským celkem, opět ta samá chyba. Na gól potřebujeme strašně moc šancí, ale to nás provází už delší dobu a provázelo nás to i minulou sezonu. Za stavu 2:0 chytil brankář soupeře čtyři skvělé příležitosti. Chyby by se našly, ale byl to dobrý zápas," uvedl Trpišovský.

O základní sestavě pro vstup do sezony v Olomouci už má skoro jasno. "Je možné, že bude hodně podobná, ale samozřejmě na některých postech, ať už to jsou krajní obránci nebo útočníci, je to hodně vyrovnané. Budeme se rozhodovat podle typologie zápasu. Hodně se to blížilo, ale může tam být jedna až dvě změny," dodal Trpišovský.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Poslanci naléhali na Metnara, aby nechal ve funkci vojenského historika Stehlíka, ministr to zváží

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) zváží budoucnost ředitele odboru válečných veteránů Eduarda Stehlíka, který by měl v armádě do konce roku skončit. Na dnešním jednání sněmovního výboru pro obranu nevyloučil revizi návrhu. Rozhodnout chce v brzy. Výbor mu doporučil, aby vedení odboru neměnil. Poslanci také nechtějí, aby ředitel odboru byl na rozdíl od současnosti civilista, s čímž zatím ministerstvo počítá.

Stehlíkovi ke konci roku končí vojenský závazek, ministerstvo mu jej nechtělo prodloužit. Na jeho podporu vystoupilo v minulých dnech několik politiků včetně premiéra Andreje Babiše (ANO).

Metnar označil Stehlíka za výborného historika. Motivace ke změně podle něj vycházela ze zkušeností například policie, kde podobnou pozici také zastává civilista.

Zdroj: ČTK
Další zprávy