Gól Sparty proti Boleslavi neměl platit, neregulérní trefu dala i Plzeň, řekla komise

18. 5. 2021 17:40
Pátý gól fotbalistů Sparty při nedělní výhře 5:4 v Mladé Boleslavi neměl platit. Podle komise rozhodčích FAČR v zápase 32. kola první ligy Matěj Polidar skóroval poté, co Pražané rozehráli standardní situaci z místa, kde nedošlo k přestupku.
Sudí Ondřej Pechanec zkoumá zákrok Milana Havla na Adama Karabce
Sudí Ondřej Pechanec zkoumá zákrok Milana Havla na Adama Karabce | Foto: Milan Kammermayer

V předchozím středečním utkání Sparty s Plzní (3:1) zase sudí poškodili letenský tým, protože neregulérní branku vstřelil hostující Jakub Brabec.

Boleslavský Radim Řezník na polovině hřiště fauloval Adama Hložka, jeho spoluhráč David Moberg Karlsson míč bleskově poslal rozběhnutému Polidarovi a sparťanský náhradník samostatný únik v první minutě nastavení proměnil. Karlsson však přímý volný kop rozehrál ze špatného místa.

Další situace hlavní sudí Ondřej Ginzel podle komise posoudil dobře. Ve 25. minutě po intervenci videorozhodčího Emanuela Marka správně neuznal gól domácího Marka Matějovského kvůli ofsajdu Michala Škody. V pořádku byla i penalta pro Spartu v 53. minutě za faul Dominika Preislera na Tomáše Wiesnera.

Rozhodčí Ondřej Pechanec i VAR Pavel Franěk v dohrávce 23. ligového kola na Letné chybovali v 11. minutě, kdy u Brabcova vedoucího gólu přehlédli ruku jeho plzeňského spoluhráče Zdeňka Ondráška.

V páteční předehrávce 32. kola mezi Libercem a Brnem neměl Slovan po hodině hry kopat penaltu, protože Rudolf Reiter ve skluzu čistě vypíchnul míč domácímu Michalu Fukalovi. Videorozhodčí Karel Hrubeš nedoporučil hlavnímu arbitrovi Ondřeji Lerchovi přezkum situace a jen potvrdil jeho verdikt na hřišti. Domácí Kamso Mara penaltu neproměnil a zápas skončil 1:1.