Sudí Proske byl suspendován. Zápas v Plzni podle komise nezvládl

12. 11. 2019 21:44
Kapitán fotbalistů Plzně Roman Hubník neměl dohrát nedělní zápas 16. kola první ligy proti Liberci. Podle komise rozhodčích FAČR chyboval hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Davidem Hockem, když domácího stopera nevyloučil po druhé žluté kartě.
Zbyněk Proske.
Zbyněk Proske. | Foto: Milan Kammermayer

Oba arbitři podle předsedy komise rozhodčích Jozefa Chovance budou suspendováni do konce podzimní části sezony.

Hubník v 28. minutě za stavu 1:1 ostře zajel do Tomáše Malinského, ale Proske ho podruhé nenapomenul. Naopak za tři minuty rozhodčí udělil libereckému Alexandruovi Balutovi druhou žlutou kartu za faul na Joela Kayambu. Plzeň přesilovku využila a zvítězila 4:1.

"Utkání jednoznačně nezvládli a vydali jsme interní oznámení, že budou suspendováni," řekl Chovanec České televizi. "Určitě ne," odpověděl na otázku, jestli si Proske ještě do konce podzimu zapíská.

Komise v komuniké ze svého zasedání napomenula také asistenta Tomáše Mokrusche, který v sobotním utkání Jablonec - Sparta (2:2) ve čtvrté minutě signalizoval ofsajd při gólu hostujícího Libora Kozáka. Chybný verdikt pomezního sudího však záhy opravil videorozhodčí a branka byla uznána.

Aktualizováno před 2 minutami

Ve 108 letech zemřela nejstarší obyvatelka České republiky

Zemřela nejstarší obyvatelka České republiky Magdalena Kytnerová, letos v březnu jí bylo 108 let, žila v Kroměříži. Uvedla to v neděli Česká televize.

Kytnerová se narodila 17. března 1911 v Rakousku. Předloni v říjnu hovořila s novináři, když ve svých 106 letech v Kroměříži hlasovala ve sněmovních volbách. Uvedla tehdy, že se voleb účastní pravidelně a bedlivě sleduje dění v zemi. Seniorka ráda četla, dívala se na televizi a poslouchala rozhlas.

Kytnerová se v dětství stala sirotkem. "Neměla to lehké. Ona má ale povahu, že nic nebere vážně, všechno bere s nadhledem a lehkostí," řekl předloni v říjnu novinářům její syn Václav Kytner.

Letos v srpnu zemřela ve 109 letech tehdejší nejstarší obyvatelka Česka Marie Schwarzová z Brna-Židenic.

před 3 minutami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.