Podepsáno, fotbalovou Slavii od jara povede Jindřich Trpišovský

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 22. 12. 2017 11:36
Nyní již bývalý kouč Liberce Jindřich Trpišovský byl v pátek oficiálně jmenován novým trenérem fotbalové Slavie. Ve funkci nahradil Jaroslava Šilhavého, kterého vedení odvolalo na začátku týdne. Do Liberce místo Trpišovského zamíří David Holoubek.
Jindřich Trpišovský
Jindřich Trpišovský | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Novým trenérem fotbalistů Slavie Praha se stal Jindřich Trpišovský. Vedení úřadujícího ligového mistra získalo jednačtyřicetiletého kouče z Liberce, kde měl smlouvu do června příštího roku. Trpišovský nahradí na lavičce červenobílých odvolaného Jaroslava Šilhavého, do Liberce místo něj zamíří bývalý kouč Sparty David Holoubek.

Trpišovský si do Slavie přivedl asistenty Jaroslava Köstla a Zdeňka Houšteckého i trenéra brankářů Štěpána Koláře. Délku smlouvy ani podmínky dohody s Libercem Pražané nezveřejnili.

"Cílem je, aby Slavia pod Jindřichem Trpišovským a jeho týmem co nejdříve budila respekt soupeřů, hrála agresivní a útočný fotbal a měla vůli a sílu vítězit do posledních okamžiků každého ligového nebo mezinárodního zápasu," uvedl na klubovém webu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

"Na působení ve Slavii se ohromně těším. Vnímám, že jdu do nejstaršího českého klubu s ohromnou fanouškovskou základnou. Cítím velký závazek k lidem, kteří přijdou na stadion. Úkol, který je mi vlastní, je hrát co nejvíc ofenzivně a aktivně," prohlásil Trpišovský.

O jeho příchodu do Slavie se hovořilo už delší dobu. Spekulace zesílily poté, co se novým sportovním ředitelem vršovického klubu stal Jan Nezmar, který ve stejné roli do konce podzimu působil v Liberci. Právě na jeho návrh představenstvo Slavie Trpišovského angažovalo.

"Mám celkem jasnou představu o tom, jakým fotbalem by se měla Slavia prezentovat. Považuji za důležité, aby trenér do této filozofie zapadal, ba co víc, aby byl schopen ji rozvíjet. A to ať jde o způsob samotné hry nebo o přípravu týmu," uvedl Nezmar.

"Ve chvíli, kdy bylo zřejmé, že Jarda Šilhavý ve Slavii skončí, tak jsem s některými trenéry, kteří připadají v úvahu, mluvil. Jsem moc rád, že jsme se dokázali dohodnout s Jindrou a potažmo s Libercem. Znám dobře jeho práci," dodal Nezmar.

Trpišovský trénoval Slovan od léta 2015 a dokázal s ním dvakrát projít do základní skupiny Evropské ligy. V domácí soutěži s ním obsadil třetí místo, poté devátou příčku a nyní jsou Severočeši po podzimu čtvrtí. S libereckým mužstvem dokázal dosahovat na úspěchy a hrát moderní fotbal, přestože se kádr prakticky každý půlrok výrazně obměnil. Před angažmá v Liberci Trpišovský působil na Žižkově a v minulosti také dělal trenéra u mládeže konkurenční Sparty a Bohemians 1905.

Slavia odvolala dosavadního kouče Šilhavého, který v minulé sezoně dotáhl tým k nečekanému titulu, v úterý kvůli neuspokojivým podzimním výsledkům. Pražané coby obhájci ligové trofeje ztrácejí z druhého místa na první Plzeň 14 bodů a navíc nepostoupili ze skupiny Evropské ligy.

 

Právě se děje

Další zprávy