Po zápase na chvíli do sprchy. Restart ligy v Teplicích dostal ministerskou výjimku

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 5. 2020 10:41
Sobotního úvodního zápasu obnovené sezony první fotbalové ligy mezi Teplicemi a Libercem se smí nově zúčastnit až 150 osob.
Fotbalisté Teplic
Fotbalisté Teplic | Foto: ČTK

Ministerstvo zdravotnictví udělilo nejvyšší soutěži výjimku, původně mohlo na stadion před pondělním dalším uvolněním opatření proti pandemii nového koronaviru jen 100 lidí.

Teplice s Libercem načnou dohrávkou 23. kola obnovený ročník, který byl přerušen před polovinou března. Od 26. května se nejvyšší soutěž naplno rozběhne zápasy 25. kola a na nich už bude moci být na stadionu na základě pondělního uvolnění přítomno 300 osob.

Pokud se epidemiologická situace nezhorší, navýší se od 8. června limit na 500 lidí a od 22. června na 1000 osob. Do počtu lidí se započítávají všichni aktéři sportovních akcí, tedy i hráči, členové realizačních týmů či rozhodčí.

Ministerstvo zdravotnictví rovněž na sobotním zápase povolilo využívat při splnění hygienických podmínek šatny a sprchy, které měly ve sportovních areálech zůstat zavřené až do pondělí.

Hráči a rozhodčí musejí omezit čas v šatnách na nezbytné minimum, je třeba zajistit v nich co největší rozptýlení osob a možnost dezinfekce rukou. Ve sprchách mezi sebou musejí lidé udržovat co největší odstupy.

Zvýšení limitu na 150 osob je pro fotbalisty významnou pomocí, neboť počet 100 lidí označovali pořadatelé ligových zápasů za velmi omezující. Nově by se na sobotní utkání měli dostat i vybraní novináři.

Stadion bude rozdělen na dvě zóny: vnitřní prostory a tribuny. Do vnitřních prostor bude moci včetně hráčů, realizačních týmů a rozhodčích 77 osob.

"Ministerstvo zdravotnictví stanoví částečnou výjimku z mimořádného opatření ze dne 15. května pro účely konání fotbalového zápasu mezi Teplicemi a Libercem tak, aby se zápas mohl konat i v čase před další vlnou rozvolnění restriktivních opatření vzhledem k režimu fotbalových utkání nejvyšší soutěže a jejich harmonogramu. Ten byl projednán Ligovou fotbalovou asociací s ministerstvem zdravotnictví a s Národní sportovní agenturou," uvedl v tiskové zprávě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

"Pokud bychom byli nuceni to organizovat v počtu 100 lidí, bylo by to složité a hodně šibeniční. Když to řeknu blbě, na stadion by se kromě hráčů, realizačních týmů a rozhodčích prakticky nedostal nikdo, kdo by nevykonával aspoň dvě tři role. Náš sportovní sekretář by musel dělat podavače balonů nebo pořadatele na tribunu, podávat z tribuny balony, aby se vůbec na zápas dostal. Jinak nejsme schopni to ve 100 lidech zorganizovat," řekl tiskový mluvčí teplického klubu Martin Kovařík.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve čtvrtek od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy