Po úvodním gólu jsme se rozsypali, komentoval vysokou prohru Baníku obránce Šindelář

Marek Janoš Marek Janoš
12. 8. 2017 21:32
Baník zaznamenal letošní první porážku. Ve třetím kole Het ligy na Slovácku prohrál vysoko 2:5. Zaslouženě jsme prohráli, musel po zápase uznat obránce Ostravy Martin Šindelář.
Gambrinus liga: 1. FC Slovácko - Baník Ostrava
Gambrinus liga: 1. FC Slovácko - Baník Ostrava | Foto: Dalibor Sosna

Uherské Hradiště - Start jako ze špatného snu. Baník prohrával na Slovácku ve 23. minutě už 0:3. Skóre stáhl na 2:3, ale ještě před pauzou znovu inkasoval a nakonec prohrál 2:5. Ostravští prohráli poprvé v sezóně. Slovácko přerušilo sérii devíti ligových zápasů bez výhry.

Utkání mělo dva klíčové momenty. Tím prvním byla brzká branka domácích po laciné chybě Baníku. Martin Sus neodhadl malou domů a míč vystihl Havlík. Jeho pokus brankář Vašek vyrazil, dorážku Tomáše Zajíce ale mít nemohl.

"Zaspali jsme start," krčil po zápase rameny obránce Baníku Martin Šindelář. Do 23. minuty jeho tým totiž prohrával už 0:3. "Naší hloupostí jsme jim nabídli tři branky. Potrestali všechny naše chyby," dodal. "Po prvním gólu jsme se možná zhroutili v hlavě," hledal důvody špatného vstupu do zápasu.

Po třetí brance k hráčům na hřišti důrazně promlouval kapitán Milan Baroš, který sváděl po celé utkání tvrdé souboje s domácím Šimkem. "Bary nás obcházel a povzbuzoval, že zápas není ztracený. Nabádal nás, ať zjednodušíme hru. Měl pravdu, dotáhli jsme to," popisoval další vývoj zápasu Šindelář.

Baník právě díky Šindelářově hlavičce snížil na 1:3 a ve 36. minutě vrátil Ostravu do zápasu Baroš, když proměnil penaltu. "Po brance na 3:0 jsem si říkal, že utkání nemůžeme prohrát, a za deset minut to bylo 3:2," divil se obránce Slovácka Stanislav Hofmann. Jenže velký obrat se nekonal.

Na konci druhého poločasu totiž přišel druhý klíčový okamžik zápasu. Domácím vrátil vícególový náskok právě Hofmann. Byl to jeden z nejdůležitějších momentů zápasu, shodovali se všichni aktéři. "Oklepali jsme se z hrozného startu, ale hned na konci půle jsme jim nabídli branku na 4:2, to se nedá hodnotit slovy," mrzelo ostravského Šindeláře.

Podle trenérů se vše podstatné odehrálo ve středu hřiště. "V záloze rozhodla dominance Daníčka, který vyhrával souboje a sbíral velké množství míčů, z čehož těžil třeba ofenzivní hráč Machalík," analyzoval Radim Kučera. "Využili jsme toho, že ve středu hřiště jsme měli o jednoho hráče navíc," přitakal jeho protějšek Stanislav Levý.

Ve druhém poločase Slovácko náskok udrželo a na 5:2 zvýšil dvoubrankový střelec Marek Havlík. "Domácí výhru jsme potřebovali," poukázal na sérii devíti ligových zápasů v řadě bez výhry.

Oba týmy se před sobotním utkáním střetly naposledy v přípravě, a to Baník zvítězil v Kroměříži vysoko 6:1. "V hlavách jsme měli debakl z přípravy, který jsme jim naštěstí vrátili," těšilo Havlíka.

Baník prohrál poprvé v sezóně a v příštím kole hostí Teplice. Slovácko míří k předehrávce na horkou půdu na Letné. "Máme teď trochu víc klidu, což je pro mužstvo strašně důležité," těšilo trenéra Levého. Jeho tým v lize ke dvěma remízám přidal vítězství a posunul se alespoň do neděle do horní poloviny tabulky.