Po Jarolímovi bude fotbalisty Mladé Boleslavi trénovat Kalvoda

ČTK ČTK
10. 8. 2016 13:19
Osmapadesátiletý kouč dosud vedl druholigový Frýdek-Místek, od jehož vedení dostal souhlas k odchodu do středočeského klubu, který je po dvou kolech v čele ligové tabulky.
Leoš Kalvoda
Leoš Kalvoda | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Nástupcem nového reprezentačního trenéra Karla Jarolíma u fotbalistů Mladé Boleslavi bude Leoš Kalvoda. Osmapadesátiletý kouč dosud vedl druholigový Frýdek-Místek, od jehož vedení dostal souhlas k odchodu do středočeského klubu, který je po dvou kolech v čele ligové tabulky.

Osmapadesátiletý kouč v první lize dosud vedl Hradec Králové, Znojmo a dvakrát Olomouc. Jako trenér má v nejvyšší soutěži na kontě 98 utkání. Premiéru na mladoboleslavské lavičce byl si měl odbýt o víkendu v domácím zápase proti Karviné. Jarolím se po nedělní výhře v Příbrami a následné schůzce s vedením klubu definitivně přesunul k reprezentaci, kde nahradí Pavla Vrbu.

O Kalvodově uvolnění informovaly internetové stránky klubu z Frýdku-Místku. Vedení Mladé Boleslavi zatím příchod nového trenéra oficiálně nepotvrdilo, neboť s ním ještě nepodepsalo smlouvu.

"Je to pro mě opravdu těžké loučení, jelikož jsem Moravák a ve Frýdku-Místku jsem se cítil opravdu dobře. Na druhou stranu taková nabídka se neodmítá, zvláště v mém věku," řekl Kalvoda, který vedl Frýdek-Místek pouze v jediném utkání aktuální sezony proti Ústí nad Labem.

"Tak krátké angažmá jsem ještě v životě nezažil. Mrzí mě to, je to ale fotbalový život. Musím však přiznat, že když jsem zažil frýdecké fanoušky při naší domácí premiéře s Ústím, tak jsem si říkal, že to angažmá tady bude prima. Třeba se někdy vrátím a musím říct, že i velice rád," dodal Kalvoda.

Osmapadesátiletý kouč v první lize dosud vedl Hradec Králové, Znojmo a dvakrát Sigmu Olomouc. Jako hlavní trenér má v nejvyšší soutěži na kontě 98 utkání. Premiéru na mladoboleslavské lavičce byl si měl odbýt v sobotu v domácím zápase proti Karviné, kde v minulosti působil. Trénoval i slovenskou Žilinu, HFK Olomouc, Slovácko a Přerov.

Jarolím se po nedělní výhře Mladé Boleslavi v Příbrami 1:0 a následné schůzce s vedením klubu definitivně přesunul k reprezentaci, kde nahradí Pavla Vrbu.

Ve Frýdku-Místku zřejmě Kalvodu zastoupí asistent Miroslav Nemec.

 

Právě se děje

Další zprávy