Po červené kartě vztáhl ruku i na rozhodčího. Liberec už svého kouče potrestal

ČTK ČTK
18. 10. 2022 12:53
Kondiční trenér libereckých fotbalistů Pavel Čvančara, který zastává stejnou funkci i u české reprezentace, si od severočeského klubu vysloužil blíže nespecifikovanou pokutu za chování v závěru nedělního utkání 12. kola první ligy ve Zlíně.
Kondiční trenér Liberce Pavel Čvančara strká do rozhodčího při utkání ve Zlíně
Kondiční trenér Liberce Pavel Čvančara strká do rozhodčího při utkání ve Zlíně | Foto: ČTK

V 85. minutě dostal červenou kartu za vražení do domácího záložníka Roberta Hrubého a následně lehce strčil do hlavního rozhodčího Jana Všetečky. Čvančaru za jeho prohřešek s největší pravděpodobností čeká také trest od disciplinární komise.

"Kondiční trenér Čvančara byl za své chování při utkání ve Zlíně v rámci našich interních pravidel tvrdě potrestán. Uznal svou chybu a trest, který zahrnoval i finanční sankci, akceptoval," uvedl pro web libereckého klubu sportovní ředitel Slovanu Zdeněk Koukal.

Čvančara neudržel nervy v závěru vypjatého utkání, v němž Zlín zvítězil 2:1. Domácí Hrubý vzal do rukou míč poté, co se po souboji s protihráčem dostal do autu. Liberecký kondiční trenér po něm vystartoval, a když za to dostal rovnou červenou kartu, vyběhl i směrem k rozhodčímu a strčil ho do oblasti hrudníku.

"Od domácího hráče Hrubého se odrazil míč za pomezní čáru před naši lavičku. V momentě, kdy se pro něj sehnul Maksym Talovjerov, ho Robert posunul a pak vzal do ruky. Vyběhl jsem z lavičky a snažil se mu ho vzít, přičemž došlo ke vzájemnému kontaktu. Robert mi roztrhl rozlišovací triko a já do něj strčil. Okamžitě jsem si uvědomil své nevhodné chování a čekal jsem za něj žlutou kartu," uvedl Čvančara.

"Velice mě zaskočilo, že jsem dostal přímo červenou kartu a v emocích jsem bohužel zareagoval neadekvátně i směrem k hlavnímu rozhodčímu. Po chvilce jsem toho litoval, ale bohužel už jsem nemohl inkriminovaný moment vzít zpět," doplnil člen realizačního týmu české reprezentace.

Po zápase se omluvil všem rozhodčím i delegátovi. "Vše mi vysvětlili a podali jsme si ruku. Z autobusu jsem pak přímo komunikoval i s Robertem Hrubým, kterého jsem trénoval a mám s ním výborný vztah. Vše jsme si vysvětlili a popřáli hodně štěstí," řekl Čvančara.

"Moje chování bylo neprofesionální a velice celého momentu lituji. Do budoucna se v tom změním a podobné emotivní vystupování se už nebude opakovat. Trest, který bude následovat, musím přijmout a z celé situace se poučit," doplnil Čvančara. Disciplinární komise se jeho jednáním bude zabývat na pravidelném čtvrtečním zasedání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy