Plzni to zase vyšlo. Opět vyhrála o gól, v Teplicích jí vítězství zařídil Beauguel

17. 10. 2021 18:13
Fotbalisté Plzně pokračují ve vítězné sérii, už popáté v řadě vyhráli o gól. V utkání 11. kola Fortuna:Ligy jim tři body z Teplic zajistila trefa Jeana-Davida Beauguela. Lídr tabulky si připsal v sezoně už desáté vítězství - z toho devět bylo nejtěsnějším rozdílem! Zlín popáté v řadě prohrál, doma podlehl 2:3 nováčkovi z Hradce Králové. Olomouc si na vlastním stadionu poradila 2:0 s Karvinou.
Jean-David Beauguel rozhodl o vítězství Plzně v Teplicích
Jean-David Beauguel rozhodl o vítězství Plzně v Teplicích | Foto: Tomáš Liška

Kouč Teplic Jarošík vrátil při své domácí premiéře na lavičce Severočechů do základní sestavy osmatřicetiletého gólmana Grigara. Ten však od Plzně inkasoval už v páté minutě, kdy propadlý centr z levé strany vrátil před bránu Řezník a Beauguel neměl potíže dopravit míč z bezprostřední blízkosti do sítě. Francouzský útočník zaznamenal sedmou branku v ligové sezoně a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů.

Hosty vedoucí trefa uklidnila a ve 13. minutě mohl po rychlém přechodu do útoku zvýšit náskok Sýkora, jeho střelu i následnou dorážku ale Grigar zneškodnil. O chvíli později neuspěl po centru Mosquery ani Bucha, jehož zablokoval v nadějné příležitosti Jukl.

Domácí se snažili ohrozit soupeře nakopávanými míči, ty však ligový lídr snadno odvracel. Výjimkou byla pasáž od 26. do 28. minuty, kdy nejprve pálil Fortelný a po něm Rezek, oba však branku Staňka minuli. Na druhé straně mohl ještě do přestávky zvýšit Bucha, ale sám v pokutovém území ještě volil nepřesnou přihrávku. Z přímého kopu následně neuspěl ani Čermák.

Teplice začaly druhou půli aktivně a hned po návratu z kabin se ocitl po Kodadově centru úplně sám před bránou Rezek, v pádu však přestřelil. Blízko vyrovnání byl vzápětí po rohovém kopu také hlavičkující Vondrášek, ale těsně minul.

Hostující trenér Bílek sáhl po hodině hry k dvojnásobnému střídání a právě jeden z nových hráčů na trávníku Šulc mohl po pár sekundách zvýšit plzeňský náskok. Brankář Grigar však Severočechy podržel skvělým zákrokem.

Domácí pokračovali v bojovném výkonu a 20 minut před koncem měl po další přihrávce z pravé strany obrovskou příležitost Fortelný. Z malého vápna ale přestřelil a trenér Jarošík se na lavičce chytal za hlavu.

Při závěrečném tlaku neuspěl ani Černý, jenž byl v ofsajdu. Teplice v lize prohrály s Plzní potřetí za sebou a znovu proti ní neskórovaly.

Zlín se nadále trápí

Hradec Králové poslal ve Zlíně do vedení už ve druhé minutě Dvořák, na vyrovnání domácího Tkáče z 52. minuty rychle odpověděl Vlkanova, který pak v poslední minutě přidal pojistku do prázdné branky. Gól střídajícího Dramého na 2:3 ze třetí minuty nastavení už na výhře nováčka nejvyšší soutěže nic nezměnil.

Domácí vstoupili do utkání velmi nekoncentrovaně a brzy na to doplatili. Po druhém rohu Hradce po sobě nedokázala obrana "Ševců" odkopnout míč do bezpečí a Dvořák snadno dopravil vyraženou střelu už po 100 sekundách do sítě.

Zlín se dostával do hry velmi pozvolna. Postupem času sice získal územní převahu, ale k vytvoření střelecké příležitosti mu chyběl moment překvapení. Domácí měli v úvodu jen několik závarů před Fendrichem a dva nepřesné střelecké pokusy Janetzkého a Čanturišviliho.

Zlínští pokračovali v dobývaní tvrze "Votroků" i po přestávce, byli však už efektivnější. Na konci 52. minuty se přízemní střelou přes shluk těl prosadil devatenáctiletý Tkáč a svou třetí ligovou brankou vyrovnal.

Jenže remízový stav vydržel pouze necelé tři minuty. Za hranicí šestnáctky napřáhl ke střele kapitán hostí Vlkanova, míč se od tyče odrazil do sítě a Hradec opět vedl. Hosté pak ještě více zpevnili obranu a ztížili Zlínu snahu o zvrat.

Domácím chyběl nápad, kterým by dobře organizovanou defenzivu soupeře překvapili. V 75. minutě byl ale blízko k vyrovnání Tkáč, který prováhal vhodný moment ke střelbě v dobré pozici a druhý gól v utkání nepřidal.

V 90. minutě se ve snaze o vyrovnání dostal do šestnáctky i domácí gólman Šiška, ale hosté jeho útočný "výlet" potrestali sólem do prázdné branky, když se podruhé v zápase prosadil Vlkanova. Ve třetí minutě nastavení ještě snížil střídající Dramé, ale pátou domácí porážku Zlína v ligové sezoně už neodvrátil.

Karviná bez nového trenéra neuspěla

Karviné po trenérské změně prohrála v Olomouci 0:2 a nadále zůstává jako jediná v této sezoně nejvyšší soutěže bez vítězství.

Sigmu poslal do vedení v sedmé minutě Růsek a krátce po změně stran přidal z penalty pojistku González. Karvinou po odvolání Webera zatím nevedl nový kouč Páník, který chyběl kvůli nemoci. Zastoupil ho sportovní ředitel Vlk.

Olomouc získala vedení už v sedmé minutě po rychlém přechodu do útoku. Zahradníček se dostal k míči na pravém křídle a přízemním centrem našel na malém vápně Růska, který překonal brankáře Neumana. Karviná mohla odpovědět o čtvrt hodiny později, ale Bartošákovu povedenou střelu vytáhl ještě lepším zákrokem domácí brankář Macík.

Hosté mohli udeřit i z následného rohového kopu, ale hlavičku jednoho z karvinských hráčů odvrátil na brankové čáře Beneš. Po půlhodině těsně minul zadní tyč Růsek, ale stejně byl v ofsajdu. Za hostující obranu se poté dostal také Hála, z dobré pozice však vysoko přestřelil. Na druhé straně na nebezpečný centr Mangabeiry nikdo z karvinských hráčů nedosáhl.

Na začátku druhého poločasu vypálil z velké dálky hostující Stropek, Macík však skákavý míč zkrotil. Poté Šindelář fauloval v pokutovém území domácího Zifčáka a rozhodčí Hocek nařídil pokutový kop. Španělský záložník González v 53. minutě nezaváhal a střelou k pravé tyči poslal Olomouc do dvoubrankového vedení.

O chvíli později mohla Sigma přidat třetí branku, jenže Růsek střelou z vápna těsně minul vzdálenější tyč. Karviná poté předvedla rychlý brejk, po kterém na zadní tyči zakončoval Sinjavskij, odkrytou branku však zároveň se signalizací ofsajdového postavení netrefil.

Na opačné straně Hála nepřekonal hostujícího gólmana Bolka, který po poločase mezi tyčemi nahradil kolegu Neumana, a sedmou trefu v ligové sezoně si nepřipsal. Zhruba 10 minut před koncem se ke střele uvnitř vápna dostal Nešický, ale jeho pokus zablokovali domácí obránci na rohový kop. Sigma vyhrála po čtyřech kolech.

11. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Branka: 5. Beauguel. Rozhodčí: Julínek - Paták, Hurych - Kocourek (video). ŽK: Fortelný, Knapík, Černý - Kalvach, Kaša, Hejda, Řezník. Diváci: 3362.

Teplice: Grigar - Hyčka, Chlumecký, Knapík, Vondrášek - Jukl, Krunert - Kodad (74. Černý), Fortelný (82. Mareček), Moulis - Rezek (78. Succar). Trenér: Jarošík.

Plzeň: Staněk - Řezník, Kaša, Hejda, Havel - Kalvach, Bucha - Sýkora (61. Kopic), Čermák (61. Šulc), Mosquera (85. Hybš) - Beauguel (78. Chorý). Trenér: Bílek.

Fastav Zlín - FC Hradec Králové 2:3 (0:1)

Branky: 52. Tkáč, 90.+3 Dramé - 55. a 90. Vlkanova, 2. Dvořák. Rozhodčí: Černý - Hájek, Kotík - Zelinka (video). ŽK: Poznar, Procházka, Čanturišvili - Kodeš, Vlkanova. Diváci: 2409.

Zlín: Šiška - Fantiš (89. Cedidla), Simerský, Procházka, Matejov (84. Reiter) - Vraštil - Fillo (67. Dramé), Tkáč (84. Hlinka), Janetzký (67. Jawo), Čanturišvili - Poznar. Trenér: Kalivoda.

Hradec: Fendrich - Čech, Klíma, Král - Mejdr, Kodeš, Kateřiňák (72. Rada), Novotný - Dvořák (79. Kubala), Vašulín, Vlkanova (90.+3 Harazim). Trenér: Koubek.

SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 2:0 (1:0)

Branky: 7. Růsek, 53. González z pen. Rozhodčí: Hocek - Hrabovský, Mikeska - Hrubeš (video). Bez karet. Diváci: 2959.

Olomouc: Macík - Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý - Zahradníček (90.+1 Matoušek), Breite, Růsek, González (85. Hubník), Hála (85. Šíp) - Zifčák (70. Sedlák). Trenér: Jílek.

Karviná: Neuman (46. Bolek) - Stropek, Šindelář, Buchta - Křapka (61. Bartl), Mangabeira (79. Durosinmi), Qose (61. Túlio), Šehič - Siňavskij, Svoboda, Bartošák (79. Nešický). Trenér: Vlk.