Plzni se zranil brankář Staněk. Možná nebude chytat ani proti Bayernu

29. 9. 2022 15:47
Fotbalový brankář Jindřich Staněk se během reprezentačního srazu zranil a Plzni bude podle klubového webu chybět minimálně v sobotním ligovém utkání na hřišti Bohemians 1905.
Jindřich Staněk v utkání kvalifikace LM
Jindřich Staněk v utkání kvalifikace LM | Foto: Tomáš Liška

Nejistý je ovšem start šestadvacetileté gólmanské jedničky Viktorie i v úterním venkovním zápase skupiny Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov.

Staněk v úterním závěrečném duelu skupiny A2 Ligy národů ve Švýcarsku při prohře 1:2 vystřídal na druhý poločas zraněného Tomáše Vaclíka.

V St. Gallenu si ale plzeňský brankář sám způsobil zdravotní potíže, když v 55. minutě při zákroku proti hlavičce Breela Embola paží narazil o tyč. Utkání dochytal a neinkasoval.

Už v létě měl Staněk problémy s ramenem, které si lehce pochroumal v závěru předzápasové rozcvičky odvety 3. předkola Ligy mistrů s Tiraspolem.

Navzdory zranění nastoupil a úřadující české šampiony podržel dvěma výbornými zákroky. Pomohl tak k domácí výhře 2:1 a postupu do play off o skupinu.

"V tuto chvíli nelze odhadnout délku jeho absence směrem k dalším zápasům Ligy mistrů i domácí soutěže, které nás čekají. Jisté ale je, že v sobotu k dispozici nebude. Následně jej čekají další vyšetření, která ukáží rozsah poranění a dobu rekonvalescence," uvedl tiskový mluvčí plzeňského klubu Václav Hanzlík.

Staněk byl stěžejním plzeňským hráčem při cestě za překvapivým domácím titulem i postupem do skupiny Ligy mistrů.

Bývalý gólman Sparty, Evertonu nebo Českých Budějovic v této sezoně nastoupil ve všech 16 soutěžních utkáních Viktorie.

Západočeši mají na soupisce A-týmu další dva brankáře. Čtyřiadvacetiletého Martina Jedličku, jenž přišel před sezonou z Dunajské Stredy, a o čtyři roky staršího Slováka Mariána Tvrdoně. Zkušenější Aleš Hruška v létě Plzeň opustil.