Plzeňská tlačenka, nebo zašel sudí Na Spilku? Ligu na Twitteru glosoval i Tvrdík

Sport Sport
14. 8. 2018 6:03
Podívejte se na ty nejzábavnější reakce na uplynulé ligové kolo ze sociálních sítí.

Ve čtvrtém kole bodovala jako obvykle silná trojka, tedy Sparta, Slavie i Plzeň, ovšem vítězství úřadujícího šampiona 1:0 nad Zlínem bylo hodně diskutované. Jednak kvůli akci zlínského Beauguela, jehož patrně neprávem zastavil praporek v obrovské šanci.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Odstranění Koněvovy sochy neporušuje žádnou smlouvu s Ruskem

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv, uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na základě zákona navrhl ruský ministr obrany Sergej Šojgu trestní stíhání lidí, kteří sochu nechali odstranit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář vyzval českou diplomacii, aby se proti tomu ohradila.

Koněvovu sochu odstranila radnice Prahy 6 minulý pátek. Ruské velvyslanectví se proti tomu ohradilo a poslalo protestní nótu českému ministerstvu zahraničí. Na českou ambasádu v Moskvě následně zaútočila skupina extremistů, Česko rovněž reagovalo protestní nótou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy