Plzeňská tlačenka, nebo zašel sudí Na Spilku? Ligu na Twitteru glosoval i Tvrdík

Sport Sport
14. 8. 2018 6:03
Podívejte se na ty nejzábavnější reakce na uplynulé ligové kolo ze sociálních sítí.

Co je ale nejzajímavější, na zápase byl k dispozici videorozhodčí. Ani on ale ofsajd v akci Plzně neviděl. Jak v pondělí potvrdila komise rozhodčích, nemůže si arbitr u videa pomoci stejnou grafickou čárou, jakou mají k dispozici všechny televize.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy