Plzeň zužuje kádr, na hostování pustila Havla s Ekpaiem

Sport Sport
3. 9. 2019 16:09
Zatímco fotbalová Slavia v úterý oznámila dvě posily, Viktoria Plzeň naopak po neúspěšné pohárové kvalifikaci dva hráče propouští.
Ubong Ekpai
Ubong Ekpai | Foto: Tomáš Liška

Záložník Ubong Ekpai bude po zbytek podzimní části sezony hostovat v Dynamu České Budějovice, obránce Milan Havel se na podzim znovu objeví v dresu Bohemians, odkud do Štruncových sadů přišel. Ekpai za Plzeň odehrál v minulé sezoně 16 zápasů, Havel za Viktoriány od léta 2017 nastoupil 47krát.

"Po vyřazení z evropských pohárů nás čeká menší porce zápasů, tudíž je důležité, aby hráči měli zápasovou praxi. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli během podzimní části řešit jejich hostování v Bohemians, resp. v Českých Budějovicích," řekl k jejich odchodu generální manažer klubu Adolf Šádek.

Už v pondělí oznámila Plzeň odchod dalšího hráče širšího kádru, do mistrovské Slavie přestoupil dvaadvacetiletý univerzál Lukáš Provod.

 

Právě se děje

teď

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce zabránit vizuálnímu smogu

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejíž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy