Plzeň zahájila soustředění v Rakousku výhrou nad Altachem

Aktualizováno 7. 8. 2020 20:10
Fotbalisté Plzně zahájili soustředění v Rakousku vítězstvím 1:0 nad Altachem. Jedinou branku pátečního utkání ve Schwazu dal útočník Jean-David Beauguel a západočeský celek tak vyhrál v letní přípravě i podruhé.
Jean-David Beauguel
Jean-David Beauguel | Foto: Tomáš Liška

Plzeň měla od začátku navrch a nic na tom nezměnilo ani sedm změn v sestavě pro druhý poločas. Jedním ze střídajících hráčů byl i Beauguel, který se v 64. minutě prosadil po Káčerově rohovém kopu. Altach vedený bývalý koučem Slavie Alexem Pastoorem se sice v závěru zlepšil, ale Západočeši vítězství uhájili.

"Mělo to slušnou úroveň. Musíme nějaké věci ale posunout dál, protože jsme třeba nebyli dominantní v přechodové a přípravné části, soupeř totiž slušně napadal. Máme kvalitu na to, abychom byli více produktivní. Náš tým umí hrát rychlejší fotbal, lépe otáčet těžiště hry," uvedl na klubovém webu trenér Plzně Adrian Guľa.

Viktoria si připsala druhou výhru v letní přípravě, když navázala na týden starý triumf 2:0 nad Českými Budějovicemi. V dalších zápasech na soustředění v Rakousku čeká výběr trenéra Adriana Guľy v úterý Universitatea Craiova a v pátek 14. srpna St. Pölten. Západočeši se měli také utkat s Tirolem, který však duel zrušil.