Nezasloužili jsme si vyhrát, uznal Vrba. Plzeň musela být v Karviné ráda za bod

24. 11. 2019 19:21
Fotbalisté Plzně v 17. kole první ligy remizovali 1:1 na hřišti Karviné a promarnili šanci snížit manko na vedoucí Slavii.
Michael Krmenčík dal jediný gól Plzně, z remízy s Karvinou ale radost mít nemohl | Foto: Milan Kammermayer

Viktoria tak nevyužila zaváhání Slavie, která hrála v sobotu 0:0 v Olomouci, a na obhájce titulu ztrácí jedenáct bodů.

Domácím naopak vyšla premiéra pod novým trenérem Jurajem Jarábkem a po pěti zápasech se dočkali bodu i vstřelené branky. Karviná se však i přesto propadla na poslední místo tabulky.

"Bod je v naší situaci výborný, přesto musím říct, že jedno oko se směje a druhé pláče, neboť jsme měli ke třem bodům blíže než Plzeň," řekl Jarábek. "Vysunutým presinkem, což je moje filozofie, jsme soupeře nutili k chybám a je vidět, že hráči na to kvalitu mají," dodal.

"Přiznejme si, že dnes, hlavně co se týká ofenzivy, to nebylo takové, abychom si zasloužili vyhrát," přidal trenér Plzně Pavel Vrba. "I přes tabulkové postavení Karviné jsme si možná neuvědomili, že proti sobě máme kvalitu. Dnes už jsou všichni soupeři v lize dobře organizovaní," prohlásil.

Slezané proti favoritovi začali nebojácně a už ve třetí minutě střílel nad Dreksa. Po čtvrthodině hry už se ale domácí dočkali. Ba Loua nacentroval do vápna, kde Lingr přetlačil Hejdu s Řezníkem a prvním gólem v sezoně otevřel skóre. Karviná se dočkala branky po 549 minutách.

Karviná byla i nadále aktivní a Plzeň do šancí nepouštěla. Hosté se tak ke slovu dostali až po přestávce, ale Hejda při střele uklouzl a zamířil pouze do připraveného brankáře Pastornického. Poté mimo hlavičkoval Krmenčík, ale chuť si spravil o čtvrt hodiny později.

V 68. minutě se po Kalvachově centru dostal k míči Krmenčík a vyrovnal. Plzeň byla blízko druhé brance, jenže s Kopicovou ránou si skvěle poradil Pastornický. Z následného rohu střílel zblízka Krmenčík, ale nad. Obří příležitost měla i Karviná, Vukadinovič upaloval sám na brankáře, míč se mu ovšem zamotal mezi nohy.

Karviná se na osmý pokus dočkala prvního bodu proti Plzni, která naopak potvrdila, že není v nejlepším rozpoložení. Západočeši totiž z posledních šesti kol vyhráli jen dvakrát.

17. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branka: 16. Lingr - 68. Krmenčík. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Podaný - Berka (video). ŽK: SMrž, Ndefe - Kayamba, Kovařík, Řezník, Hejda. Diváci: 3718.

Karviná: Pastornický - Ndefe, Dreksa, Rundič, Čonka - Ba Loua, Smrž, Janečka (74. Vukadinovič), Lingr - Bukata (66. Hanousek) - Petráň (83. Petkov). Trenér: Jarábek.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hloušek - Kalvach, Procházka (63. Chorý) - Kayamba (63. Kovařík), Čermák (87. Janošek), Kopic - Krmenčík. Trenér: Vrba.