Plzeň vyhrála v zimní přípravě i potřetí. Baník neztratil v Tipsport lize ani bod

17. 1. 2019 18:26
Fotbalisté Plzně porazili druholigové Ústí nad Labem 6:1 a v zimní přípravě i potřetí zvítězili. Také ve třetím zápase skórovaly zimní posily Erik Pačinda a Jean-David Beauguel. Obhájci titulu navázali na předchozí domácí triumfy nad Ústím nad Orlicí (6:0) a Sokolovem (7:2), nyní Západočechy čeká soustředění ve Španělsku.
Joel Kayamba zaznamenal v zápase proti Ústí nad Labem první gól za Plzeň.
Joel Kayamba zaznamenal v zápase proti Ústí nad Labem první gól za Plzeň. | Foto: ČTK

"Jsem rád, že jsme to odehráli, dali hodně branek, a doufám, že naše ofenziva bude úspěšná i v dalších zápasech," řekl novinářům plzeňský trenér Pavel Vrba. "Vytáčeli jsme 20 hráčů a dali příležitost celému širšímu kádru, teprve teď začneme trošku pracovat na vytvoření té základní jedenáctky ve Španělsku," doplnil kouč.

Plzeň proti Ústí hrála opět systémem 4×30 minut jako se Sokolovem. Dnes se prvního gólu fanoušci dočkali až v 56. minutě, kdy se z dorážky prosadil Tomáš Chorý.

Domácí se ve třetí a čtvrté čtvrtině zlepšili a navýšili vedení. V 63. minutě se z dálky trefil Marek Bakoš, chvíli po něm přesně hlavičkoval Pačinda a v 80. minutě skóroval i Tomáš Hořava.

Ústí snížilo díky Lukáši Matějkovi, ale Plzeň v závěru ještě dvakrát udeřila. Akci Milana Havla zakončil Joel Kayamba, který dal premiérovou branku po zimním příchodu z Opavy. Ve 109. minutě se prosadil ještě Beauguel. Francouzský útočník ve třech přípravných duelech zaznamenal čtyři góly.

"Jsem samozřejmě rád, že zatím se těm ofenzivním hráčům daří, ale ono to není jenom práce těch ofenzivních hráčů, ale celého mužstva. To, že jsme dali tolik gólů ve třech zápasech, je jenom dobře," uvedl Vrba.

Plzeňští se v Málaze nejprve 23. ledna utkají s čínským celkem Wu-chan Čuo-er, poté ještě narazí na maďarský Puskás Akadémia, CSKA Sofia a New England Revolution ze zámořské MLS.

"Kádr zůstává stejný plus to doplní ti hráči, kteří jsou po operacích. Uvidíme, jak na tom budou zdravotně a jestli se v závěru soustředění zapojí do zápasů. Zatím je to 50 na 50," přiblížil Vrba a dodal, že kádr zúží až po soustředění.

Baník byl stoprocentní, ale na Maltu nepoletí

Fotbalisté Ostravy v dnešním posledním utkání Tipsport ligy porazili 2:1 Prešov a rozhodli o podobě finálové čtyřky pro závěrečný turnaj na Maltě. Základní část sice ovládl právě Baník, ale už před startem soutěže účast odřekl, takže Mladou Boleslav, Brno a Slovan Bratislava doplní Táborsko.

Ostrava jako jediný tým v soutěži neztratila ani bod a kombinované pořadí všech skupin ovládla o dva před Jabloncem. Protože však oba prvoligové kluby účast na Maltě odmítly, zahraje si místo nich v semifinále druholigové Táborsko, které obsadilo třetí místo díky lepšímu skóre před rovněž šestibodovými celky Příbramí, Vlašimí, Hradcem Králové a Brnem.

Přípravné fotbalové utkání (hráno 4×30 minut):

Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 6:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 56. Chorý, 63. Bakoš, 72. Pačinda, 80. Hořava, 100. Kayamba, 109. Beauguel - 90. Matějka.

Sestava Plzně:

I. a II. čtvrtina: Hruška - Ekpai, Hejda, Piroch, Limberský - Petržela, Bucha, Hrošovský, Šulc - Kepl, Chorý.

III. a IV. čtvrtina: Svaček - Havel, Procházka, Pernica, Kovařík - Pačinda, Čermák, Hořava, Kayamba - Beauguel, Bakoš. Trenér: Vrba.

Zimní fotbalová Tipsport liga:

Skupina D (Orlová):

Baník Ostrava - Prešov 2:1 (1:0)

Branky: 28. Fillo z pen., 88. J. Šašinka - 63. Kralovič.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Budinský - Pazdera, Breda, Stronati, Fleišman - Fillo, Kaloč, Jánoš, Jirásek - Kuzmanovič, Diop.

II. poločas: Chmiel - Celba, Procházka, Azackij, Fleišman - Bolf, Mešaninov, Hrubý, Granečný - O. Šašinka, J. Šašinka. Trenér: Páník.