Plzeň se naladila na předkolo Ligy mistrů, Příbram smetla 3:0

12. 8. 2016 19:55
Fotbalisté Plzně po nevýrazných výsledcích zabrali a Příbram porazili jasně 3:0. Hotovo bylo už krátce po druhém poločasu.
Jan Kovařík završil skóre na konečných 3:0.
Jan Kovařík završil skóre na konečných 3:0. | Foto: Tomáš Liška

Příbram - Fotbalisté Plzně vyhráli v předehrávce 3. kola první ligy na hřišti Příbrami 3:0 a naladili se tak na 4. předkolo Ligy mistrů. Obhájce titulu poslal do vedení ve 24. minutě z pokutového kopu Marek Bakoš, ještě do poločasu zvýšil šťastnou hlavičkou Michal Ďuriš. Hned v úvodu druhé půle se pak prosadil Jan Kovařík. Příbram tak v nové sezoně jako jediná ještě nebodovala.

Důležitý moment nastal už ve 3. minutě, kdy chyboval plzeňský bek Matějů a do obrovské šance se hnal domácí Majtán. Sám před Kozáčikem však zakončení uspěchal a přestřelil. Vedle přitom nabíhal volný Peltier, který mohl zakončovat do prázdné branky.

Plzeň udělala znovu několik změn v sestavě a poprvé nasadila do základní sestavy posily Hromadu a Bakoše. Po chvíli trápení se Viktoria rozehrála a v 7. minutě Matějů napálil břevno.

Ve 24. minutě už Plzeň udeřila. Přímý kop Bakoše neudržel brankář Hruška a při snaze chybu napravit fauloval Hubníka. Akce pokračovala a Hejda z dorážky skóroval. Sudí gól kvůli ofsajdu neuznal, ale odpískal penaltu za Hruškův faul. Pokutový kop zahrával Bakoš a s jistotou proměnil. Dal tak svůj první gól po návratu do Plzně.

Ještě do poločasu ukončil své střelecké trápení v nové sezoně Ďuriš. Naběhl si na rohový kop Kopice a hlavou přeloboval míč až na zadní tyč.

Navíc hned po nástupu do druhé půle Ďuriš po pravé straně utekl, jeho centr před brankou propustil Bakoš a dobíhající Kovařík už měl snadnou úlohu trefit odkrytou branku.

Příbram si pak přeci jen vytvořila převahu, což umocnilo zbytečné vyloučení plzeňského Kopice v 73. minutě po druhé žluté kartě. Ale Viktoria už se s přehledem ubránila.

Příbram tak v nové sezoně kromě bodu čeká i na vstřelený gól a s Plzní má z posledních čtyř vzájemných zápasů skóre 2:16.

3. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

Branky: 24. Bakoš z pen., 37. Ďuriš, 48. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Hrabovský. ŽK: Chaluš, Hruška, Rezek, Divíšek - Hromada, Kopic, Kovařík. ČK: 73. Kopic. Diváci: 3381.

Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Divíšek, Ferrara - Trapp, Krameš - Peltier (75. Brandner), Pilík (53. Pecháček), Rezek (84. Burnání) - Majtán. Trenér: Pulpit.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hromada (86. Kučera) - Kopic, Bakoš (76. Rajtoral), Kovařík - Ďuriš (81. Krmenčík). Trenér: Pivarník.