Plzeň v generálce na ligu zazářila, Dynamu nasázela čtyři góly

20. 5. 2020 18:16
Fotbalisté Plzně v generálce na obnovený start prvoligové sezony zvítězili na stadionu nováčka nejvyšší soutěže Českých Budějovicích vysoko 4:1. Zlín deklasoval druholigové Brno na jeho hřišti dokonce 5:0 a Opava ve slezském derby s Ostravou remizovala 1:1.
Radost Plzně v zápase 22. kola Plzeň - Příbram (Jean-David Beauguel)
Radost Plzně v zápase 22. kola Plzeň - Příbram (Jean-David Beauguel) | Foto: Tomáš Liška

Plzeň v Budějovicích brzy prohrávala po chybě v rozehrávce a brance Mészárose, ale ještě do poločasu skóre otočila poté, co se v rozmezí tří minut trefili Beauguel a Kovařík. Po poločase přidali další góly druhého celku přerušené ligové soutěže střídající Kopic a po něm Bucha.

Zlín si před obnovením sezony s chutí zastřílel a jednoho z aspirantů na postup do první ligy Brno smetl 5:0. V první půli si dal vlastní gól domácí Štepanovský a další čtyři branky přidal Fastav po změně stran.

Opava nad Baníkem vedla od 47. minuty a gólu Dordiče, remízu zařídil sedm minut před koncem střídající Buchta. Po zranění se coby střídající hráči vrátili do zápasu ostravské opory Baroš a Fillo.

"Jsem rád, že jsme to odehráli. Oba zápasy proti Karviné i Opavě nám dost ukázaly. Dnes první půle nic moc, druhý poločas byl lepší. Co mi dělá radost, že se uzdravují a vracejí do hry hráči, kteří byli zranění. Když přijdou na hřiště, je to znát. Máme tak více variant," řekl pro klubový web ostravský trenér Luboš Kozel.

"Byli jsme aktivní. Po hezké akci jsme dali gól, jen škoda, že pak Lukáš Železník nepřidal druhou branku. Ale i Baník měl dobré možnosti. Celkově jsme ve třech utkáních inkasovali jeden gól. Na tom jsme chtěli zapracovat, protože směrem dozadu jsme měli problémy. Musíme trochu vylepšit i finální část, ale kondičně jsme výborně připraveni," uvedl opavský kouč Jiří Balcárek.

Obnovená sezona první ligy začne v sobotu dohrávkou 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. V úterý a ve středu je na programu 25. kolo.

Přípravná fotbalové utkání:

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 1:4 (1:2)

Branky: 11. Mészáros - 22. Beauguel, 25. Kovařík, 58. Kopic, 67. Bucha.

Sestavy:

Č. Budějovice: Drobný (46. Sušak) - Čolič (46. Kladrubský), Havel (63. Talověrov), Sivok (74. Kulhánek), Novák (63. Kopečný) - Havelka, Čavoš (74. Malecha) - Mészáros, Šulc (46. Brandner), Granečný (74. Táborský) - Ledecký (63. Rabušic). Trenér: Horejš.

Plzeň: Hruška - Řezník (65. Havel), Brabec (65. Hubník), Hejda (65. Pernica), Limberský (46. Kopic) - Bucha (75. Díaz), Kalvach (75. Herc), Čermák (65. Hořava) - Kayamba (65. Mihálik), Beauguel (65. Chorý), Kovařík (65. Hloušek). Trenér: Guľa.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

Branky: 32. Wágner - 18. Květ.

Sestavy:

M. Boleslav: Stejskal (41. Mikulec) - Arroyo, Tatajev, Pudil, Rudzan - Zelený, Hönig - An Če-čun (41. Stránský), Robot (64. Auer), Auer (41. Grigorjan) - Wágner (41. L. Mašek). Trenér: Weber.

Bohemians: Valeš - Bartek, Krch, Šmíd, Podaný - Ljovin, Vacek (59. Novák) - Květ, Mosquera - Keita (59. Nečas), Nečas (41. Osmančík). Trenér: Klusáček.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 0:0

Sestavy:

M. Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Mazuch, Túlio - Hubínek (41. Wágner), Janošek (60. An Če-čun) - Ladra (76. Arroyo), Budínský, Fulnek - Jiří Klíma (69. Stránský). Trenér: Weber.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Hůlka, Bederka - Dostál, Jindřišek, Hronek (28. Novák), Schumacher - Vaníček, Vodháněl - Pulkrab (64. Puškáč). Trenér: Klusáček.

SFC Opava - Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Branky: 47. Dordič - 83. Buchta.

Sestavy:

Opava: Fendrich - Harazim, Žídek, Hnaníček, Helešic - Mondek (66. Sus), Texl (75. Řezníček), Zavadil (80. Rychlý), Dordič (82. Zapalač) - Železník - Dedič (34. Schaffartzik). Trenér: Balcárek.

Zbrojovka Brno - Fastav Zlín 0:5 (0:1)

Branky: 25. vlastní Štepanovský, 58. Poznar, 67. Chwaszcz, 69. Ikaunieks, 87. Nečas.

Ostrava: Laštůvka (46. Budinský) - Reiter, Pokorný, Stronati, Fleišman - Jirásek, Kaloč, Jánoš - Kuzmanovič, Šašinka, De Azevedo. Střídali: Lalkovič, Buchta, Svozil, Smola, Drozd, Baroš, Hrubý, Procházka, Fillo, Potočný. Trenér: Kozel.

1. FK Příbram - Vlašim 1:0 (1:0)

Branka: 32. Rezek z pen.

Sestava Příbrami: Melichar - Kvída, Dramé, Kingue, Nový - Rezek, Tregler, Zorvan, Antwi, Polidar - Slepička. Střídali: Pazdera, Škoda, Díl, Hájek, Kříž, Kleščík, Šimek. Trenér: Horváth.