Plzeň udělala dojem. Souboj mistrů proti norskému Molde rozhodl Chorý

20. 1. 2023 17:33
Fotbalisté Plzně v generálce na začátek jarní části sezony zvítězili nad norským Molde 2:0 a během zimní přípravy udrželi neporazitelnost.
Tomáš Chorý.
Tomáš Chorý. | Foto: Tomáš Liška

Souboj úřadujících mistrů jejich zemí rozhodl ve prospěch lídra tabulky české ligy dvěma brankami na přelomu poločasů útočník Tomáš Chorý.

Trenér Viktorie Michal Bílek už nasadil sestavu, která by se měla podobat té, v níž jeho tým začne jarní část sezony. Západočeši měli více ze hry a poprvé udeřili těsně před pauzou. Na Holíkův centr z pravé strany si ve 43. minutě naskočil Chorý a hlavičkou k tyči otevřel skóre.

Sedmadvacetiletý útočník, jenž se s devíti góly dělí v české lize o druhé místo ve střelecké tabulce, se pak prosadil i krátce po změně stran. V 53. minutě proměnil hlavou pro změnu Havlův centr. Plzeňští poté mohli dát soupeři z norské ligy, která se hraje systémem jaro-podzim, ještě další branky, ale několik příležitostí neproměnili.

Viktoria na soustředění ve Španělsku poprvé zvítězila po předchozích dvou remízách s německým Heidenheimem a Ferencvárosem Budapešť. Do jarní části první ligy vstoupí Plzeňští příští víkend domácím duelem proti Hradci Králové. V čele tabulky má západočeský obhájce titulu dvoubodový náskok před pražskou Slavií.