Plzeň týden před zápasem se Spartou ztratila. Neměli jsme vyložené šance, ví Hejda

Marek Janoš Marek Janoš
16. 10. 2016 7:38
Souboje, hádky, emoce. Zápas Plzně na půdě Slovácka přinesl především úporný boj. Fotbalových momentů a gólových šancí bylo k vidění jen málo. Plzeň vydřela zásluhou obránce Lukáše Hejdy týden před důležitým zápasem se Spartou v Uherském Hradišti jen bod a přišla o pětizápasovou sérii vítězství.
Lukáš Hejda
Lukáš Hejda | Foto: Tomáš Liška

Uherské Hradiště – Plzeň remizovala na Slovácku 1:1. Alespoň bod zajistil Západočechům šest minut před koncem zápasu hlavičkou obránce Lukáš Hejda. Hosté se přes obrovský tlak ve druhém poločase dostávali do větších šancí jen obtížně.

„Bod je málo,“ bylo jasné Lukáši Hejdovi po zápase. Plzeň jen remizovala s dvanáctým Slováckem a přišla o místo na čele tabulky. „Měli jsme tlak, ale do vyložených šancí jsme se nedostávali,“ hledal příčiny porážky střelec plzeňské branky.

Důležité pro zápas bylo poměrně brzké vedení Slovácka. Ve 21. minutě poslal domácí do vedení po standardce Vlastimil Daníček. Jeho tým se poté zatáhl a s každou minutou ve vedení ztrácela Plzeň jistotu. „Nedokázali jsme udržet emoce,“ přiznal trenér Roman Pivarník. Soupeře sevřeli Západočeši ve druhém poločase, přičemž pomyslnou smyčku Viktoria přitáhla až v poslední dvacetiminutovce.

„Největší tlak jsme vyvinuli až na konci zápasu,“ nezastíral Pivarník rozladění. Přitom část tohoto času hráli hosté v deseti, protože po využití všech střídání nedohrál kvůli zranění Radim Řezník. „I tak jsme ale hráli na vítězství, chtěli jsme zápas otočit,“ vysvětloval Pivarník.

Kromě Řezníka nedohrál na straně Viktorie ani další obránce Roman Hubník. Podle Pivarníka inkasoval úder do hrudníku. Řezník utrpěl tržnou ránu, která si vyžádala šití. Zda budou zmiňovaní hráči připravení na zápas se Spartou, zatím není jasné. V týdnu navíc čeká Plzeň zápas proti Astře Giurgiu.

„To je prostě Slovácko, oni tak hrají,“ komentoval zápas s množstvím soubojů Pivarník. „Po soubojích jsme přišli o dva hráče a ani jednou nepřišla karta,“ divil se.